Biznes i Finanse
Zmiany w Centralnym Ośrodku Informatyki. Nowa twarz z Microsoftu
Spore zmiany zachodzą w kierownictwie Centralnego Ośrodka Informatyki. Instytucja zyskała nowego wicedyrektora. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w Microsofcie – co więcej, nie jest to pierwsza osoba w COI, która w przeszłości była związana z tym gigantem.
Postępują zmiany w instytucjach rządowych. Według informacji udostępnionych przez Annę Wittenberg, dziennikarkę z „Dziennika Gazety Prawnej” na portalu X (dawny Twitter), Centralny Ośrodek Informatyki ma nowego wicedyrektora. Został nim Jacek Siemiończyk.
Miał być rządowy Microsoft i słowo staje się ciałem.
— anna wittenberg (@annawitten) April 8, 2024
W @COIgovPL jest nowy wicedyrektor.
Jacek Siemończyk przez 16 ostatnich lat pracował w @Microsoft. Podobnie jak Radosław Maćkiewicz, który jest dyrektorem instytucji.
cc @CyberDefence24 @GSuteniec pic.twitter.com/EA3gEx9xBa
Nowy wicedyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki
Jak wynika z informacji udostępnionych w serwisie LinkedIn, Jacek Siemiończyk od 2007 roku pracował w Microsofcie. W ostatnich latach piastował w polskim oddziale firmy stanowisko menedżera zespołu Cloud Solution Architects.
Siemiończyk nie jest jednak pierwszą osobą z polskiego oddziału Microsoftu, która przeszła do Centralnego Ośrodka Informatyki.
Dyrektorem instytucji od grudnia 2023 roku jest Radosław Maćkiewicz. On również ma za sobą 16 lat pracy dla amerykańskiego giganta.
Nowe kierownictwo bez konkursów
Transfery z Microsoftu do rządowej instytucji były spodziewane od czasu wyborów. „Słowo staje się ciałem” – skomentowała dziennikarka.
Jednocześnie, jak pisaliśmy na łamach CyberDefence24 warto przypomnieć, że wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiadał: „Nie planujemy zmian na poziomie szefów jednostek, takich jak COI czy NASK i nie ogłaszamy w związku z tym konkursów” - powiedział dwa miesiące temu szef resortu odpowiedzialnego za cyfryzację, pod który podlega COI.
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: