Reklama

Biznes i Finanse

Translator dla uchodźców. Nowa inwestycja Boeinga

uchodźcy
Autor. Straż Graniczna (@Straz_Graniczna)/

Boeing przez najbliższe lata będzie inwestował w aplikację dla uchodźców, która ma pomóc im w swobodniejszej komunikacji za granicą. Koncern na ten cel przeznaczy 100 tys. dolarów. 

Reklama

Władze Boeinga ogłosiły, że wspólnie z Tarjimly (aplikacja zrzeszająca tłumaczy-wolontariuszy) będą pracować nad aplikacją przeznaczoną dla uchodźców, która umożliwi im płynniejszą komunikację z lokalną społecznością, w różnych częściach świata. 

Reklama

Wieloletnia inwestycja Boeinga w wysokości 100 tys. dolarów ma pomóc osobom opuszczającym swoją ojczyznę. Zdolność porozumiewania się za granicą odgrywa dla nich krytyczną rolę.

Czytaj też

Szybsza pomoc

Zgodnie z założeniami, aplikacja powinna zapewnić komunikację w czasie rzeczywistym, co sprawi, że uchodźcy będą mogli otrzymać pomoc „dwa razy szybciej”

Reklama

„Sprawiedliwy dostęp do informacji jest podstawowym prawem człowieka” – zwrócił uwagę Ziad Ojakli, jeden z wiceprezesów Boeinga. Dodał, że celem inwestycji jest „pomoc milionom uchodźców i imigrantów na całym świecie” w uzyskaniu szybkich informacji. 

Czytaj też

Język nie powinien być barierą

Koncern podkreśla, że obecnie na świecie jest 30 mln uchodźców, a 44 proc. z nich nie jest w stanie zrozumieć przekazywanych informacji. To utrudnia komunikację między nimi a osobami, które chcą im pomóc. Bariery językowe przyczyniają się z kolei do izolacji, nadużyć i utrwalania się systemowego ubóstwa. Jak słusznie zauważano, język nie powinien być barierą w niesieniu pomocy. 

Warto podkreślić, że partnerstwo z Tarjimly umożliwia pracownikom Boeinga stanie się wolontariuszem – mogą zaangażować się w tłumaczenia pisemne lub ustne.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze (1)

  1. rwd

    Świetny pomysł, następnym krokiem będzie rozdawanie translatora uchodźcom na granicy z Meksykiem

Reklama