Reklama

Biznes i Finanse

Google dla ukraińskich start-upów. Dofinansowanie dla spółek tech

Alex Dudar/ Unsplash/ Domena publiczna

Gigant Google w marcu br. ogłosił uruchomienie Google for Startups Ukraine Support Fund – programu, który zakładał dofinansowanie dla start-upów z Ukrainy, rzędu w sumie 5 mln dolarów. Najpierw wyłoniono 17 spółek technologicznych, a teraz zakwalifikowano kolejnych 16 podmiotów, by wesprzeć je w rozwoju.

Reklama

Fundusz przeznaczony jest dla firm technologicznych z Ukrainy, które mają tworzyć „podstawy powojennej odbudowy gospodarczej państwa”. Każdy start-up mógł ubiegać się o kwotę do 100 tys. dolarów dofinansowania, wsparcie produktowe, techniczne Google oraz kredyty Google Cloud.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Najpierw wyłoniono 17 podmiotów, a teraz dołączy do nich kolejnych 16 firm.

Specjalizują się w: AcademyOcean - oomaga firmom zautomatyzować szkolenia dla pracowników, klientów i partnerów; Agrolabs - wykorzystuje dane, aby pomóc rolnikom w zwiększeniu plonów, minimalizowaniu strat i oszczędzaniu czas; Awesomic - dopasowuje zadania projektowe do profesjonalnych projektantów w ciągu 24 godzin; Cardiolyse - zdalnie monitoruje zdrowie serca przy użyciu AI, generuje spersonalizowane raporty, zapewnia wykrywanie chorób i prognozę opartą na danych; Choizy - Oparta na wideo aplikacja do doradztwa zawodowego dla studentów i osób chcących zmienić ścieżkę kariery; ComeBack Mobility - wspomaga powrót do zdrowia i rehabilitację osób używających kul po urazach kończyn dolnych; EducateMe - platforma all-in-one do zdalnego nauczania w czasie rzeczywistym i budowania kursów w ciągu kilku minut; Esper Bionics - buduje urządzenia, takie jak samoucząca się proteza ręki; GIOS - hub korepetycji dla uczniów i nauczycieli matematyki; Liki24 - sprawia, że produkty farmaceutyczne są bardziej dostępne dla klientów, aptek, producentów i ubezpieczycieli; Masthead Data - cyfrowe narzędzie pomagające wyłapywać i poprawiać błędy w danych w czasie rzeczywistym; Plai - pomaga zespołom w zwiększaniu wydajności; Precoro - wzmacnia przedsiębiorstwa łącząc użytkowników, osoby zatwierdzające, kierowników zamówień i księgowość w jednej, łatwej do zarządzania przestrzeni; Promin Aerospace - demokratyzuje przestrzeń kosmiczną poprzez budowanie samo spalających się rakiet, które dostarczają ładunki na orbitę szybciej niż inni dostawcy; Twiso - Hub, który sprawia, że nagrania ze spotkań są łatwo dostępne dla całego zespołu; Zeely - zwiększa przychody małych firm dzięki łatwym w użyciu narzędziom marketingowy; tysiące wniosków, które otrzymaliśmy, odzwierciedlają zarówno wysoki poziom ukraińskich startupów, jak i silnego ducha przedsiębiorczości tej społeczności.

Kolejna pula wsparcia

Podmioty z Ukrainy, które będą zainteresowane otrzymaniem wsparcia mogą jeszcze składać wnioski – do 20 września br. Po tym terminie zostanie wyłoniona trzecia – ostatnia grupa start-upów, która otrzyma wsparcie od Google.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/NB

Komentarze