Reklama

Biznes i Finanse

Facebook i Google położą podmorski kabel internetowy o długości 7.5 tys. mil

Fot. maxpixel.net/CC0
Fot. maxpixel.net/CC0

Facebook i Google ogłosiły nowy projekt zakładający rozciągnięcie gigantycznego kabla internetowego, mającego połączyć sześć krajów azjatyckich.

Współpraca dwóch gigantów internetowych - Google'a i Facebooka - w zakresie budowy sieci kabli internetowych nie jest niczym nowym. Przedsiębiorstwa mają za sobą już kilka zrealizowanych razem projektów. Nadszedł czas na kolejną inwestycję. 

Google ogłosił projekt na podmorski system kablowy „Apricot”, który ma być zrealizowany do 2024 roku. Kabel o długości 7.5 tys. mil, czyli około 12 tys. km, ma połączyć sześć azjatyckich państw: Japonię, Tajwan, Guam, Filipiny, Indonezję oraz Singapur, informuje Business Insider.

Wspólny projekt

Projekt ma być współfinansowany również przez Facebooka oraz regionalnych operatorów telekomunikacyjnych.

Jednak celem gigantów jest nie tylko rynek azjatycki. Kolejne plany zakładają połączenie systemem kablowym państw azjatyckich, głównie Singapuru i Indonezji, ze Stanami Zjednoczonymi, a te z kolei mają zostać połączone z Argentyną.

Projekt Google'a i Facebooka ma umożliwić im rozpowszechnianie własnego internetu stacjonarnego o zasięgu międzykontynentalnym, dzięki czemu mogą stać się jednymi z kluczowych dostawców tego typu łączy.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

Komentarze