Reklama

Biznes i Finanse

Byli pracownicy Twittera zakładają nowe firmy. Być może będą konkurencją

Autor. Kim Escalone / Unsplash

Byli pracownicy Twittera, zwolnieni z platformy po jej przejęciu przez Elona Muska, nie próżnują i zakładają nowe firmy. Jedną z nich jest Spill – aplikacja, która w przyszłości może stać się konkurencją dla podupadłego serwisu mikroblogowego.

Reklama

Alphonzo „Phonz" Terrell, to – jak pisze serwis Tech Crunch – były globalny dyrektor ds. wydawniczych i mediów społecznościowych Twittera. Został zwolniony z pracy po przejęciu firmy przez Elona Muska, który po wykupieniu serwisu za 44 mld dolarów zaczął od masowych redukcji zatrudnienia na platformie.

Reklama

Terrell to również jedna z osób, które po zwolnieniu przez nowego szefa nie załamały rąk i nie popadły w bezczynność – w otrzymanym wypowiedzeniu, jak twierdzi w rozmowie z serwisem, mężczyzna zobaczył szansę na stworzenie czegoś własnego.

„Już czas. Czas budować, niezależnie od tego, czy będziemy mieli wsparcie, czy nie" – mówi cytowany przez Tech Crunch były pracownik Twittera.

Reklama

Czytaj też

Młoda konkurencja

Jego aplikacja Spill właśnie zebrała sumę 2,75 mln dolarów, a do połowy grudnia aż 60 tys. osób zarezerwowało sobie w niej nazwę konta.

Czym jest Spill? Być może – w przyszłości – konkurencją dla Twittera. To przede wszystkim platforma, która opiera się na dość podobnych zasadach działania – użytkownicy mogą w niej umieszczać krótkie wpisy, które po angielsku określane są jako „spills".

Cały serwis utrzymany jest tematycznie w skojarzeniach związanych z herbatą – „spills" to bowiem nawiązanie do kropelek rozlanej herbarty, która nie jest w tej układance elementem przypadkowym – ma kojarzyć się z anglojęzyczną frazą „spill the tea" (rozlej herbatę), oznaczającą ujawnianie informacji, mówienie wprost prawdy, wcześniej pozostawionej w niedomówieniach i nie wyrażonej bezpośrednio.

„Tea parties", czyli „grupy herbaciane", albo, mówiąc bardziej kolokwialnie – „herbatki", to funkcja aplikacji Terrella, która ma pozwalać użytkownikom na prowadzenie wydarzeń zarówno online jak i gromadzenie uczestników offline, a później – odbieranie bonusów w ramach serwisu, pozwalających np. na wzmocnienie widoczności postów. Bonusy będą również dostępne w ramach płatnej usługi – pisze Tech Crunch.

Czytaj też

Kultura memów i blockchain

Terrell, osoba z wieloletnim doświadczeniem w marketingu i sprzedaży, w promocji swojej aplikacji postawił na związki z kulturą memów, które mają stanowić alternatywę dla już istniejących mediów społecznościowych i przyciągnąć nowych użytkowników.

W przyszłości Spill planuje również wdrożyć rozwiązania z technologii blockchain, które posłużą m.in. twórcom chcącym działać na platformie i oferować tam płatne treści. Blockchain, jak zaznacza Terrell, ma jednak być tylko narzędziem w sensie technicznym, Spill zaś nigdy nie będzie platformą krypto.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama