Reklama

Social media

Redukcje w Twitterze. Platforma prosi zwolnionych o powrót

Siedziba Twittera
Autor. Mike Davis/Flickr/CC BY 2.0

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska zaczęły się zwolnienia. Liczbę pracowników zredukowano o mniej więcej połowę. Jednak teraz platforma kontaktuje się z osobami, z którymi pożegnano się, aby prosić je o powrót do firmy - wynika z informacji Bloomberga.

Reklama

Niektórzy z pracowników, którzy zostali poproszeni o powrót, mieli zostać zwolnieni przez pomyłkę, a inni stracili pracę, zanim zarząd zdał sobie sprawę, że ich umiejętności i doświadczenie mogą być niezbędne do stworzenia nowych funkcji portalu, które Musk zamierza wdrożyć w życie.

Reklama

Wśród połowy zwolnionych pracowników są m.in. specjaliści z zespołu ds. zaufania i bezpieczeństwa, osoby odpowiedzialne za komunikację, treści, prawa człowieka, etykę, a także członkowie zespołów produktowych i inżynierskich.

Przed przejęciem Twittera Musk wielokrotnie mówił potencjalnym inwestorom i partnerom, że chce dokonać finansowego uzdrowienia firmy, zwalniając prawie 75 proc. jej pracowników.

Reklama

W sobotę Twitter rozpoczął program płatnej subskrypcji za 8 dolarów miesięcznie, dzięki której użytkownicy będą mogli m.in. otrzymać niebieski znacznik, dotąd nadawany jedynie zweryfikowanym kontom.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Jaszczur

    Raduje się serce jak widać że te naiwne dzieci zaczynają przeglądać na oczy i przygotowywać się do konfliktu realnego a nie teoretycznego z filmów czy gier komputerowych..... Tylko że na miejscu USA satelity też bym odrzucił bo chińczyk może nie mieć oporów ich zniszczyć

Reklama