Reklama

Biznes i Finanse

Bayer: 400 specjalistów IT zostanie zatrudnionych w warszawskim hubie

Fot. Sebastian Rittau/Flickr/CC BY 2.0
Fot. Sebastian Rittau/Flickr/CC BY 2.0

W warszawskim Digital Hub, w którym mają powstawać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa ma znaleźć pracę nawet 400 specjalistów IT - deklaruje firma Bayer. 

Jak wskazano w informacji prasowej, Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach - czytamy.

Według informacji, jednostka Digital Hub będzie zlokalizowany w warszawskim biurze firmy. Rozpocznie ona działalność w lipcu tego roku, tworząc nowe miejsca pracy nawet dla 400 specjalistów IT - wskazano. Dodano, że poszukiwani są głównie programiści, osoby z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. W Digital Hubie ma też pracować grupa ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Nowi pracownicy mają opracowywać rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa.

Jak zaznaczono, Digital Hub będzie koncentrował się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer.

W ocenie cytowanego w środowej informacji prezesa firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej Markusa Baltzera, Polska to kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w firmie Bayer Bijoy Sagar dodał, że decyzja o rozszerzeniu globalnych struktur digital i IT o Warszawę była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni - zarówno w stolicy, jak i całej Polsce.

Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 r. Pod koniec maja br. chce natomiast zorganizować wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.

Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na obszarach nauk life science, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. W roku podatkowym 2020 Grupa zatrudniała około 100 tys. osób; inwestycje w badania i rozwój sięgnęły 4,9 mld euro.

image

Źródło:PAP
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama