Reklama

Social media

Koniec Naszej Klasy. Co z danymi osobowymi?

fot. nk.pl
fot. nk.pl

Użytkownicy niegdyś popularnego serwisu Nasza Klasa we wtorek o 23.59 będą mogli po raz ostatni zobaczyć zdjęcia z ich szkolnych lat. Osoby korzystające z płatnych usług portalu mają niewiele czasu na odzyskanie pieniędzy. 

"Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu" - poinformowała "Rzeczpospolitą" Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierownik komunikacji zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska.

Podkreśliła, że RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

Dane osobowe

Najważniejszą częścią procesu zamknięcia Naszej Klasy będzie  jednak pytanie o dane osobowe użytkowników, które były tam zbierane przez lata. Jeszcze w 2020 roku na portalu zarejestrowanych było ponad milion osób. Zapewne część z nich - wraz z decyzją o zamknięciu portalu - zdecydowała się usunąć swoje konto. Reszta użytkowników nie będzie musiała tego robić – ich danymi zajmie się administrator.

Z informacji podanych przez RASP wynika, że po zamknięciu Naszej Klasy zostaną usunięte dane ze wszystkich kont, w związku z tym, że ich dalsze przetwarzanie będzie bezpodstawne. Wydawca podkreśla jednak, że ten proces może potrwać nawet kilka miesięcy. "Mamy do usunięcia dane kilku milionów użytkowników, dlatego cały proces jest czasochłonny i zależy m.in. od wydajności stale pracujących maszyn" – wyjaśnia Skrzypek-Makowska.

"Zakończenie działalności Naszej Klasy stawia przed właścicielami sporo wyzwań" - zwraca uwagę "Rz".

Użytkownicy mieli między innymi możliwość korzystania z płatnych usług serwisu, takich jak Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty czy Super Zdjęcie.

Administrator uruchomił specjalną procedurę umożliwiającą ubieganie się o zwrot środków za płatne usługi, jeśli nie mogły zostać w pełni wykorzystane przed terminem zamknięcia portalu. O wypłaty można było ubiegać się także przez ostatnie dwa miesiące. 

Jedna z gier na Gameplanet

Jak czytamy w regulaminie dostarczonym przez RASP, poszerzona zostaje możliwość przeniesienia i kontynuowania w serwisie Gameplanet (także należy do wydawcy) dodatkowo gry: „Royal Story”.

Możliwość przeniesienia i kontynuowania gry na Gameplanet będzie dostępna nie wcześniej niż od 16 lipca br., jednak termin ten może jeszcze się zmienić. 

PAP/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze