Reklama

Armia i Służby

Zbiórka z okazji Święta Niepodległości. Wręczono odznaczenia państwowe

dkwoc
Autor. DKWOC/www.wojsko-polskie.pl/woc

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni po raz pierwszy zorganizowało zbiórkę z okazji Święta Niepodległości. W trakcie obchodów gen. bryg. Karol Molenda wręczył odznaczenia państwowe.

Reklama

W środę 9 listopada br. w siedzibie Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w Legionowie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości. To pierwsze obchody, które zostały zorganizowane przez cyberwojska.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Ku pamięci

„Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzone jest na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym samym dniu 104 lata temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad tworzącym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później złożyła na jego ręce odpowiedzialność za odradzające się państwo. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli” - przypomina DKWOC.

Podczas uroczystości dowódca cyberwojsk gen. bryg. Karol Molenda złożył oficjalne życzenia i podziękowania: „Jestem dumny, że jestem częścią tej elitarnej rodziny. To ogromy przywilej stać na czele tak profesjonalnej i nowoczesnej jednostki, której żołnierze i pracownicy nieustannie rozwijają swoje umiejętności i kompetencje”.

Czytaj też

Wręczenie medali

W trakcie zbiórki generał wręczył odznaczenia państwowe:

  • 10 osób otrzymało „Medal za Długoletnią Służbę”
  • 8 osób otrzymało „Medal 100-lecia Odzyskanej Niepodległości”
  • 1 osoba otrzymała „Gwiazdę Afganistanu”

Z kolei pracownicy cywlini otrzymali resortowe medale:

  • 50 osób otrzymało Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”
  • 4 osoby otrzymały Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Czytaj też

Ponadto, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni wręczył Medale Wojska Polskiego dla obywateli USA „za aktywne wspieranie na arenie międzynarodowej pokojowej działalności Wojska Polskiego oraz za przyczynianie się do rozwoju potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej”.

Generał Molenda wręczył również wyjątkowe Medale Wojska Polskiego (srebrny) dla obywateli USA za aktywne wspieranie na arenie międzynarodowej pokojowej działalności Wojska Polskiego oraz za przyczynianie się do rozwoju potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej.

„Specjalne wyróżnienie ze strony Prezydenta RP, Honorową Broń Białą >>Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych RP<<, z orłem Wojsk Lądowych, trafiło do rąk Zastępcy Dowódcy DK WOC, płk. Mariusza Chmielewskiego. Z kolei zastępca dowódcy KWOC, płk Dariusz Kwiatkowski otrzymał od Prezydenta RP medal” - podkreśla DK WOC.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama