Armia i Służby
Wojskowa telewizja MON-u już od 2023 r.
Wojskowa telewizja internetowa ma zostać uruchomiona w 2023 r. – mówi nam resort. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny będzie zespół dziennikarski i realizatorski Wojskowego Instytutu Wydawniczego. MON celuje w szerokie grono odbiorców.
Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, MON tworzy wojskową telewizję internetową. Decyzję w tej sprawie podjął szef resortu Mariusz Błaszczak w wydanym przez siebie zarządzeniu. Zmienia ono przepisy dotyczące Wojskowego Instytutu Wydawniczego (WIW) w Warszawie, rozszerzając zakres jego zadań o „produkcję audialną i audiowizualną”.
Dokument mówi wprost o prowadzeniu telewizji internetowej i produkcji filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych. Jak będzie to wyglądać w praktyce?
Czytaj też
Z duchem czasu
Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej (CO MON) wskazuje dla naszego portalu, że WIW jest „odpowiedzialny za upowszechnienie wiedzy na temat Wojska Polskiego, a także popularyzowanie kultury, tradycji i dziejów oręża polskiego”.
Do tej pory odbywało się poprzez treści tekstowe w ramach np. miesięcznika „Polska Zbrojna”, dwumiesięcznika „Przegląd Sił Zbrojnych” czy też portalu „polska-zbrojna.pl”.
Resort chce jednak iść z duchem czasu i odpowiadać na potrzeby użytkowników. Postawienie na wideo jest w ocenie ministerstwa jedną ze współczesnych dróg dotarcia do odbiorcy.
„Idąc drogą wszystkich mediów, WIW rozszerza zakres działania o telewizję internetową (IPTV)” – mówi nam CO MON.
Mówimy o telewizji, która dostarcza treści telewizyjne za pośrednictwem sieci protokołu internetowego (IP).
Czytaj też
Kiedy ruszy telewizja internetowa MON?
Kiedy start MON-owskiej telewizji? Według Centrum Operacyjnego szefa resortu, jej uruchomienie zaplanowano na 2023 r.
Na początkowym etapie ma dojść przede wszystkim do zwiększenia liczby treści wideo na portalu polska-zbrojna.pl.
Czytaj też
Telewizja zgodna ze standardami
Telewizję będzie tworzyć zespół dziennikarski i realizatorski WIW. MON celuje w szerokie grono odbiorców, a wśród nich osoby zainteresowane wojskowością (profesjonalnie i amatorsko) oraz bezpieczeństwem.
Jak deklaruje CO MON, tworzone treści „będą zgodne z dotychczasowymi wysokimi standardami WIW, do których nigdy nie było żadnych zarzutów”.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
VIS
Ostatnio oglądałem serial dokumentalny o WOT, była tam scena z wykładu i ćwiczeń z białej taktyki. Postawiono zadanie "atak drużyny na pluton zmechanizowany", trochę samobójcza misja. Jak można w ogóle wymyślić takie zadanie?