Reklama

Armia i Służby

U.S. Cyber Command buduje centrum wywiadowcze

U.S. Cyber Command
Fot. Shymeria White/U.S. Cyber Command/cybercom.mil

Amerykańskie dowództwo cybernetyczne (U.S. Cyber Command) rozwija własne centrum wywiadowcze, aby nie być już zależne od innych źródeł informacji.

Jak podaje serwis C4isrnet, inicjatywa ma wesprzeć proces gromadzenia danych i ich lepsze rozumienie, a także budowanie świadomości na temat możliwości wrogów przez dowództwo.

„Kongres zapytał nas, czy potrzebujemy centrum, które skupione byłoby na danych wywiadowczych pochodzących z możliwie wszystkich źródeł (...). Odpowiedzieliśmy: tak” – przekazała płk Candice Frost, stojąca na czele Joint Intelligence Operations Center w U.S. Cyber Command, cytowana przez C4isrnet.

Obecnie dane wywiadowcze pod kątem cyber pozyskiwane są i gromadzone w innych jednostkach i agencjach. Przykładowo, NSA dostarcza je amerykańskiemu dowództwu, lecz dla cyberżołnierzy to za mało.

Czytaj też

Tworzony jest zespół

Centrum Cyberwywiadu byłoby powiązane z Agencją Wywaidu Obronnego, które jest odpowiedzialna za wojskowy wywiad na potrzeby misji i nie tylko.

Jak przekazała płk Candice Frost, już tworzony jest zespół personelu nowego centrum U.S. Cyber Command. Nie wiadomo jednak, kiedy finalnie nastąpi proces jego tworzenia. „W rzadzie wszystko wymaga czasu. Ale jesteśmy pozytywnie nastawieni” – wskazała płk Candice Frost, cytowana przez C4isrnet.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze