Armia i Służby
Przedstawiciele Komitetów Wojskowych NATO w Polsce
Do Polski przybyli przedstawiciele Komitetów Wojskowych NATO i UE. Gościli w m.in. Legionowie, gdzie zaprezentowano im potencjał Sił Zbrojnych RP.
Filarem cyberbezpieczeństwa i cyberobrony jest współpraca. Wojsko Polskie przywiązuje dużą wagę do relacji z sojusznikami oraz partnerami. Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP regularnie podejmują wysiłki na rzecz umacniania więzi z przedstawicielami armii innych państw, w tym tych odgrywających szczególną rolę w NATO i Unii Europejskiej.
Czytaj też
Zaufanie na polu bitwy
Gen. dyw. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), publicznie podkreśla, że „cyberbezpieczeństwo to gra zespołowa”.
Nasze siły o tym wiedzą i stawiają na współpracę z innymi. Zaufanie na cyfrowym polu walki ma kluczowe znaczenie, decydując o powodzeniu prowadzonych działań i aktywności.
Czytaj też
Amerykanie przyjaciółmi Wojska Polskiego
Polska ma silnych przyjaciół, na czele z Amerykanami. Dowódca DKWOC pozostaje w regularnym kontakcie ze swoim odpowiednikiem gen. Timothym Haughiem (USCYBERCOM). Potwierdzają to chociażby wzajemne wizyty generałów i deklaracje o woli dalszej współpracy w imię transatlantyckiego bezpieczeństwa.
Więcej na ten temat mówił gen. dyw. Karol Molenda podczas wizyty w naszym studio w trakcie Cyber24 Day. Premiera nagrania niebawem na YouTube.
Czytaj też
Delegacja wojsk NATO i UE w Polsce
Teraz nasz kraj gościł przedstawicieli Komitetów Wojskowych NATO oraz UE. Udali się do m.in. Legionowa, gdzie dowódca polskich cyberwojsk wraz ze swoim zespołem zaprezentował sojusznikom potencjał Polski w cyber, w tym nowoczesny sprzęt i innowacyjne rozwiązania.
Przedstawiciele wojskowi przy Komitetach Wojskowych #NATO i #UE odwiedzili Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Podczas wizyty roboczej w Legionowie delegacja zapoznała się z zadaniami, strukturą i potencjałem #DKWOC oraz projektami realizowanymi w ramach… pic.twitter.com/6w5PHgtEuQ
— Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska) October 4, 2024
Podczas wizyty omówiono również projekty, które – zdaniem gen. dyw. Karola Molendy – „przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa i pozwolą nam wyprzedzać zagrożenia”.
Cieszy mnie fakt, że nasze wysiłki są dostrzegane i doceniane przez naszych sojuszników.
Gen. dyw. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, na swoim profilu LinkedIn
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany