Reklama

Armia i Służby

Niecodzienna operacja cyberwojsk USA

USCYBERCOM
Autor. U.S. Cyber Command/www.cybercom.mil

Amerykańskie cyberwojska przeprowadziły niecodzienną operację obronną, której celem było wykrycie i zneutralizowanie złośliwego oprogramowania w infrastrukturze Pentagonu. Działania miały charakter globalny i angażowały partnerów dowództwa.

Reklama

U.S. Cyber Command (Dowództwo Cybernetyczne USA) informuje o przeprowadzeniu specjalnej operacji obronnej, która miała miejsce w dniach 3-14 października br. Działania były prowadzone zgodnie z nową koncepcją i pozwoliły na zwiększenie interoperacyjności Dowództwa z partnerami.   

Reklama

Mowa o jednej z pierwszych globalnych kampanii cyberobronnych, która zintegrowała m.in. sześć amerykańskich dowództw: U.S. Central Command, U.S. European Command, U.S. Africa Command, U.S. Indo-Pacyfic Command, U.S. Southern Command oraz U.S. Northem Command.  

Podnosząc spójność i poprawiając zdolność dzielenia się informacjami oraz spostrzeżeniami z partnerami, podnosimy bezpieczeństwo i stabilność amerykańskich sieci, systemów i procesów w ramach przeciwdziałania wrogim cyberoperacjom.
U.S. Cyber Command

Jak podaje dowództwo, 10-dniowa operacja miała na celu wykrycie, zidentyfikowanie i ograniczenie wpływu złośliwego oprogramowania w wewnętrznej infrastrukturze Pentagonu.

Reklama

Wspólne działanie pozwala na usprawnienie procesów, koordynacji między dowództwami i partnerami. W przypadku wykrycia zagrożenia, informacje na jego temat zostały udostępnione wszystkim zaangażowanym jednostkom.

Czytaj też

Czy polskie cyberwojska były zaangażowane w cyberoperacje? Amerykańskie dowództwo nie wskazuje, jakie państwa brały udział w działaniach.

Polscy cyberżołnierze w operacji z USA

Przypomnijmy, że polskie cyberwojska brały udział innej operacji prowadzonej przez m.in. U.S. Cyber Command. O wspólnych działaniach oinformował podczas Cyber24 Day gen. bryg. Karol Molenda, Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DK WOC).

Mowa o „operacji polowania na wroga” o wyższej intensywności. Jej szczegóły są objęte klauzulą tajności. WIadomo jedynie, że zaangażowanie DK WOC pozwoliło na zacieśnienie polsko-amerykańskich relacji w cyberprzestrzeni.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama