Reklama

Armia i Służby

Chińscy hakerzy uderzyli w US Navy

Fot. Military_Material/Pixabay
Fot. Military_Material/Pixabay

W najnowszym raporcie wskazano, że US Navy zostało dotknięte kilkoma incydentami w ciągu ostatniego roku. Dowództwo marynarki zleciło pełny przegląd środków bezpieczeństwa.

Wall Street Journal poinformował, że chińscy hakerzy z powodzeniem przeprowadzili klika cyberataków na podmioty powiązane z US Navy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Cyberprzestępcy wykradli dane, zawierające informacje na temat konserwacji statków oraz pocisków przeciwokrętowych.

Badania nad incydentem wskazują, że hakerzy skupili się głównie na mniejszych kontrahentach, których sieci były bardziej podatne na cyberataki. Wśród celów znajdowały się również wojskowe laboratoria.

Według Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, cyberprzestepcy pozostawili po sobie ślady, które umożliwiają ich identyfikację. Wszystko wskazuje na to, że Chiny były odpowiedzialne za incydenty. Wśród dowodów ma znajdować się adres IP, wskazujący na wyspę Hainan, należącą do Pekinu.

Richard Spencer, Sekretarz Marynarki Wojennej, nakazał kompleksowe zbadanie stanu cyberbezpieczeństwa marynarki. „Ataki w naszych sieciach nie są nowe, ale próby kradzieży krytycznych informacji rosną i stają się coraz bardziej zaawansowane” – zauważył Richard Spencer. „Musimy działać zdecydowanie, aby w pełni zrozumieć zarówno naturę tych ataków, jak i zapobiegać dalszej utracie ważnych informacji wojskowych" – dodał.

US Navy odmówiło podania konkretnej liczby cyberataków, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy.  Z kolei strona chińska nieustannie zaprzecza, że angażuje się w działania cybernetyczne, równocześnie odmawiając komentarza w sprawie ostatniego incydentu związanego z amerykańską marynarką wojenną.

Reklama

Komentarze

    Reklama