Polska energetyka szczególnie narażona na cyberszpiegostwo

12 października 2018, 15:39

"Mieliśmy w Polsce kampanie szpiegujące, które wykradły dane z systemów infrastruktury krytycznej. Szczególnie zagrożona jest energetyka" mówi dla CyberDefence24.pl Zuzanna Wieczorek - Prezes Zarządu/Dyrektor Techniczny Tekniska Polska. Wywiad został przeprowadzony podczas IV Forum Cybersec.

Głównym problemem jest brak wiedzy, który niestety jest bardzo poważny, ponieważ sieci przemysłowe nie mogą strzec eksperci, którzy mają wiedzę wyłącznie związaną z IT. Muszą mieć również wiedzę o procesie przemysłowym i takich ekspertów jest na rynku bardzo mało.

Zuzanna Wieczorek - Prezes Zarządu/Dyrektor Techniczny Tekniska Polska

Największe zagrożenie stanowią ataki kierowane i dedykowane pod konkretną infrastrukturę, planowane często przez rządy i inne silne organizacje, dysponujące potężnym zestawem narzędzi.

Zuzanna Wieczorek - Prezes Zarządu/Dyrektor Techniczny Tekniska Polska

Mieliśmy kampanie szpiegujące, które wykradły dane z polskich systemów. Szczególnie narażona jest infrastruktura energetyczna.

Zuzanna Wieczorek - Prezes Zarządu/Dyrektor Techniczny Tekniska Polska
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
gonzo
sobota, 27 października 2018, 00:24

Dlatego bezpieczeństwa polskich systemów strzegą specjaliści z Izraela. Znacie jakieś inne, poważne państwo, które bezpieczeństwo swoich sieci oddaje w obce ręce? Ja nie znam.

Tweets CyberDefence24