Agencja podległa ministerstwu obrony dotknięta cyberatakiem

25 października 2018, 11:58
hacking-1685092_960_720
Fot. joffi/Pixabay

ATLA, jedna z agencji podległych japońskiemu ministerstwu obrony, została dotknięta cyberatakiem. W wyniku incydentu atakujący mogli uzyskać dostęp do poufnych informacji m.in. z ministerstwa - poinformowała w środę agencja Kyodo.

W wyniku zdarzenia agencja została zmuszona do tymczasowego wyłączenia swojego systemu elektronicznej licytacji. ATLA zajmuje się pozyskiwaniem sprzętu dla japońskich sił samoobrony wojskowej, a jej systemy połączone są z siecią komunikacyjną ministerstwa obrony oraz dowództwa wojsk - poinformowały Kyodo źródła.

System służący do obsługi elektronicznej licytacji sprzętu wojskowego został zainfekowany przez wirusa w lipcu. Złośliwe oprogramowanie zostało przesłane do pracownika agencji za pomocą poczty elektronicznej spreparowanej tak, by jej nadawca mógł podszyć się pod osobę związaną z ATLA - podało Kyodo.

Agencja wyłączyła system w dniach pomiędzy 25 lipca a 13 sierpnia celem zwiększenia bezpieczeństwa jego działania i stworzenia zapasowych kopii danych. W czasie, gdy nie był on aktywny, firmy proponujące ceny sprzętu w ramach elektronicznej licytacji musiały składać związane z tym dokumenty bezpośrednio w siedzibie agencji.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Cyborg
czwartek, 13 lutego 2020, 12:33

Tak tak plany zakupów 2030 15 burkow, 68 F35 i 5 thaad ów To juz kazdy wie To niech sie Chiński czerwony reżim przygotowuje