Reklama

Zobacz także: CYBER TV

Smartfon zmienia strukturę mózgu dziecka | Pułapki sieci [WIDEO]

„Szukamy w mediach społecznych bardzo wielu rzeczy, ale w przypadku uzależnienia przede wszystkim uciekamy od świata realnego. Powodów jest wiele: nie mamy dobrych relacji, jesteśmy samotni” – zwraca uwagę prof. Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w naszym programie „Pułapki sieci”.

Reklama

Czego szukamy w mediach społecznościowych? Jak nasze mózgi uzależniają się od smartfonów? Dlaczego cierpimy na epidemię bezsenności? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedziała przed naszymi kamerami prof. Monika Przybysz.

Reklama

„Dzisiaj świat opiera się na dopaminie - hormonie, który jest jednym z hormonów szczęścia. W social mediach szukamy pocieszenia, rozrywki i przyjemności” – stwierdziła specjalistka.

W nowym odcinku „Pułapki sieci” poruszono także wątek wpływu nadużywania smartfonów przez dzieci. „Fragment istoty białej mózgu, który jest odpowiedzialny za funkcje poznawcze i językowe przestaje rozwijać się, gdy dziecko korzysta ze smartfona dłużej niż godzinę dziennie” – wskazała rozmówczyni redaktora Michała Górskiego w najnowszym odcinku cyklu, który możecie śledzić na naszym kanale w serwisie YouTube.

Reklama

Czytaj też

Radykalne zmiany w komunikacji społecznej

Nie tylko tematu uzależnień dotyczył najnowszy odcinek „Pułapki sieci”. Analizie poddano także kwestię degradacji kompetencji komunikacyjnych. „W komunikacji społecznej i w relacjach ludzkich zaszły ogromne zmiany” – potwierdziła prof. Przybysz.

„Zadbajmy o możliwość uczenia dzieci kompetencji komunikacyjnych. Ten, kto będzie miał te kompetencje będzie bardzo szybko awansował w dzisiejszym świecie” – stwierdziła.

„Już teraz powinna być wprowadzona edukacja medialna, gdzie dzieci uczą się komunikacji bezpośredniej” - apelowała prof. Przybysz.

Premiera odcinka odbędzie się w czwartek (18 maja) o 18.00 na naszym kanale w serwisie YouTube . Całosć możecie obejrzeć także tutaj:

YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze