Zmasowany atak na lotnisko w Izraelu. W tle Światowe Forum Holokaustu

27 stycznia 2020, 12:18
800px-Israel_3_023_Israelic_Aeroplane
fot. Daniel Maleck Lewy / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
CyberDefence24
CyberDefence24

W zeszły czwartek, czyli dokładnie w czasie, kiedy odbywało się 5. Światowe Forum Holokaustu Izrael odparł 800 cyberataków na lotnisko Ben Guriona i samoloty światowych liderów. Ataki pochodziły z Iranu, Chin, Korei Północnej, Rosji, a także Polski i innych krajów - podała izraelska stacja telewizyjna Channel 12.

Z jej informacji, celem hakerów było utrudnienie bądź uniemożliwienie poprawnej realizacji operacji lądowania na lotnisku Ben Guriona co najmniej 60 samolotów delegacji przedstawicieli państw zaproszonych do udziału w 5. Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie.

Rzecznik zarządu lotniska poinformował, że Izrael w ramach przygotowań do wydarzenia opracował scenariusz na wypadek znaczącego cyberataku, a wszystkie ataki, do jakich doszło w zostały skutecznie odparte.

Dwa tygodnie wcześniej izraelski rząd zdecydował o przeniesieniu całej infrastruktury elektronicznej lotniska pod kontrolę Narodowego Dyrektoriatu Cyberobrony, który podlega bezpośrednio pod kancelarię premiera - poinformowała stacja.

W 2017 roku z kolei - jak przypomniał Channel 12 - w kraju został uruchomiony specjalny program Hercules, który ma stanowić kompleksową odpowiedź na zagrożenia w cyberprzestrzeni w sektorze lotnictwa cywilnego. 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24