Reklama

Technologie

Nowości od Samsung na 2023 r. Ulepszone ekrany i ekotechnologie

Samsung Display's „Flex Hybrid”
Autor. Fot. global.samsungdisplay.com

Podczas targów „CES 2023” Samsung Display zaprezentował innowacyjne produkty OLED. Firma pokazała nowe ekrany we wszystkich rozmiarach (małe, średnie, duże), które mają zagwarantować jeszcze lepszą jakość obrazu, przy mniejszym zużyciu energii. Wedłuh koncernu tak będzie wyglądała przyszłość wyświetlaczy.

Reklama

Wśród zaprezentowanych przez koncern rozwiązań znalazły się urządzenia bazujące na „Flex Hybrid”. Łączą w sobie dwie nowoczesne technologie w jedną całość. O czym mowa?

Reklama

Urządzenia zostały podzielone na dwa „sektory”. Pierwszy z nich, po lewej stronie, wykorzystuje technologię składanych wyświetlaczy, podczas gdy druga, po prawej, oferuje przesuwny ekran.

Samsung Display's „Flex Hybrid”
Autor. Fot. global.samsungdisplay.com

Samsung wskazuje, że w ten sposób użytkownicy mogą np. „oglądać filmy na 10,5-calowym wyświetlaczu (4:3) lub na większym 12,4-calowym ekranie (16:10)”. 

Reklama

Czytaj też

W jednym lub obu kierunkach

Podczas CES 2023 po raz pierwszy został publicznie zaprezentowany 17-calowy, przesuwany wyświetlacz z dużym ekranem „Flex Slidable Duet”.

Samsung Display's „Flex Slidable Duet”
Samsung Display's „Flex Slidable Duet”
Autor. global.samsungdisplay.com

Dzięki zastosowanym technologiom (Flex Slidable Solo i Flex Slidable Duet) urządzenie może być rozszerzane w jednym lub obu kierunkach. W praktyce z 13-14 cali można osiągnąć nawet 17,3 cala, co pozwala na osiągnięcie dodatkowych efektów podczas np. oglądania filmów czy grania w gry. 

Czytaj też

Bardziej realistyczny obraz

Ponadto, na targach pojawiło się „QD-OLED 2023”. Po raz pierwszy technologia QD-OLED pojawiła się na CES w 2022 r. 

Najnowsza wersja tego rozwiązania ma oferować jaśniejszy i bardziej realistyczny obraz za pomocą zaawansowanych algorytmów optymalizacji, IntelliSense AI i nowemu materiałowi OLED HyperEfficient EL.

W technologię „QD-OLED 2023” mają być wyposażone m.in. 77-calowe telewizory. Dzięki temu jakość wyświetlanych treści powinna być jeszcze lepsza niż do tej pory, gwarantując niezapomniane doznania. I to niezależnie od perspektywy patrzenia na ekran.

Samsung Display's Super Large 77-inch QD-OLED TV
Samsung Display's Super Large 77-inch QD-OLED TV
Autor. global.samsungdisplay.com

Samsung tłumaczy, że technologia sztucznej inteligencji oparta na dużych zbiorach danych gromadzi informacje o każdym pikselu w czasie rzeczywistym i wykorzystuje je do precyzyjnego sterowania światłem. W efekcie użytkownicy będą mogli cieszyć się „wyjątkową jakością obrazu”. 

Z kolei OLED HyperEfficient EL sprawia, że światło emitowane przez urządzenie jest znacznie jaśniejsze, a kolory wyraźniejsze. 

Wykorzystanie wszystkich wspomnianych technologii pozwala także na zwiększenie wydajności produktów Samsunga. Zauważalne ma być zmniejszenie zużycia energii – nawet o 25 proc. w porównaniu do urządzeń z 2022 r. 

Czytaj też

Nowoczesny kokpit

Inną nowością, którą zaprezentował Samsung podczas CES 2023 był innowacyjny kokpit „New Digital Cockpit”. Powstał z myślą o rynku pojazdów autonomicznych, który dynamicznie się rozwija.

Samsung Display's „New Digital Cockpit”
Samsung Display's „New Digital Cockpit”
Autor. global.samsungdisplay.com

Rozwiązanie koncernu obejmuje wyświetlacz składający się z ekranów: 34-calowego i 15,6- calowego. Zakrzywienie pozwala na lepsze wrażenia wizualne, co ma pozwolić kierowcy skupić się na drodze. 

„OLED znajduje się w centrum uwagi jako kluczowy element wystroju luksusowych wnętrz samochodów” – wskazuje Samsung. 

Ponadto, na wystawie firma zaprezentowała rozwiązane przyjazne środowisku, które powstały z myślą o rozwijaniu koncepcji zrównoważonej przyszłości. To wszystko w ramach strefy OLED Grows Green.

Czytaj też

Samsung Polska jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama