Technologie
Narzędzia AI biją rekordy popularności. Kto na czele?
Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji biją rekordy popularności. Dzięki najnowszym wynikom badań wiemy już, który generator AI jest najchętniej wykorzystywany przez użytkowników.
Niekwestionowanym liderem na rynku generatorów AI (pod względem popularności) jest ChatGPT – wskazuje portal CyberNews. Okazuje się, że chatbot stworzony przez OpenAI przyciąga większą publikę, niż kilkadziesiąt innych narzędzi AI razem wziętych.
Między wrześniem 2022 a sierpniem 2023 roku narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji zanotowały przeszło 24 miliardy wizyt (za 19 mld odpowiadają chatboty – red.). Za 60 proc. odsłon odpowiada ChatGPT – wynika z danych raportu Writerbuddy.
Na drugim miejscu w rankingu pojawił się character.ai, który zanotował ponad trzykrotnie gorszy rezultat (3,8 miliardów wyświetleń). Ostatnie miejsce na podium zajął asystent AI o nazwie quillBot (miliardowa liczba odsłon).
Co ciekawe i warte odnotowania, bardziej „medialny” Midjourney (ponad 500 milionów wyświetleń) czy Bard od Google (241 milionów) okazały się mniej popularne od teoretycznie mniej znanych narzędzi.
Czytaj też
Więcej danych
Według badań, strony z narzędziami AI osiągały średnio 2 miliardy odsłon miesięcznie. W ostatnim półroczu liczba wzrosła do 3,3 miliarda odsłon. Co więcej mówią nam wyniki raportu?
Użytkownicy z Europy odpowiadają za 16,21 proc. wizyt na omawianych narzędziach. Z kolei Amerykanie wygenerowali 5,5 miliarda odsłon (22 proc.).
Co ciekawe, strony z AI jeszcze większą popularnością cieszą się na rynku indyjskim czy indonezyjskim. Chiny zajmują dopiero…47 pozycję. Powód? Niedostępność ChataGPT w tym kraju.
63 proc. osób korzystających z narzędzi sztucznej inteligencji używa ich za pośrednictwem urządzenia mobilnego. 70 proc. użytkowników to mężczyźni.
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].