Reklama

Technologie

Konstytucja w twoim telefonie

szymon Hołownia marszałek sejmu aplikacja konstytucja RP
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia prezentujący aplikację Konstytucja RP.
Autor. Piotr Molęcki/Kancelaria Sejmu

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia chciał, aby każdy obywatel miał możliwość posiadania Konstytucji RP w swoim telefonie. Jego plany się zmaterializowały. 

W środę (tj. 22 maja br.) w Sejmie miała miejsce inauguracja nowej aplikacji, której pomysłodawcą jest marszałek Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 dopiął swego i od teraz każdy obywatel i obywatelka może mieć w swoim telefonie Konstytucję RP

Czytaj też

Reklama

Konstytucja pod ręką

Apka jest bardzo prosta i można ją pobrać z Google Play oraz App Store. Służy do przeglądania zapisów najważniejszego aktu w naszym kraju. Użytkownicy mogą ją czytać lub wyszukiwać określonych fragmentów po np. frazach lub słowach kluczowych.

Czytaj też

Reklama

To cel Hołowni

„Stworzyliśmy aplikację, która pozwala mieć tekst konstytucji w telefonie, czytać go, ale też odnaleźć te frazy, które nas interesują i które chcielibyśmy sprawdzić. Teraz możemy to zrobić w sposób wygodny, przy użyciu wyszukiwarki” – mówił w trakcie konferencji Szymon Hołownia. 

Marszałek wyraził nadzieję, że aplikacja stanie się popularna. Jak na razie, tuż po premierze, pobrało ją ponad 1 tys. osób.

Czytaj też

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama