Reklama

Armia i Służby

Wojsko. Prezydent Duda złożył ważny podpis

prezydent rp Andrzej duda sejm rp polska
Prezydent RP Andrzej Duda przysłuchujący się obradom w Sejmie.
Autor. Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu)/X

Prezydent RP Andrzej Duda złożył podpis pod pismem ważnym z perspektywy jednego z dowództw Wojska Polskiego. Żołnierze zyskają coś naprawdę cennego. 

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), odpowiedzialne za bezpieczeństwo i obronę Polski w domenie cyber, nie posiada jeszcze swojego sztandaru. Niebawem się to zmieni.

Czytaj też

Ważny krok Prezydenta RP

Jak informowaliśmy na naszych łamach, 15 listopada 2023 r.  Komitet Honorowy Fundatorów Sztandaru pod przewodnictwem gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysława Wachulaka (Rektor Komendant Wojskowej Akademii Technicznej), otrzymał zgodę MON na ufundowanie sztandaru dla DKWOC

Teraz możemy mieć już pewność, że wspomniany sztandar zostanie nadany. Wszystko za sprawą Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który podpisał Akt Nadania Sztandaru polskim cyberwojskom. Odbyło się to na wniosek ministra obrony narodowej. O sprawie poinformowało Dowództwo w mediach społecznościowych. 

Reklama

Fundament każdej jednostki

W stosownym piśmie czytamy, że sztandar jest znakiem „uosabiającym Rzeczpospolitą Polską” i stanowi „symbol najwyższych wartości, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy”. 

Mówimy o rzeczy niezwykle cennej dla każdej jednostki wojska. Niech świadczy o tym fakt, że utrata lub zaginięcie sztandaru, zgodnie z obowiązującymi przepisami, prowadzi do jej rozwiązania. O jego znaczeniu dla każdego żołnierza wielokrotnie mówił gen. dyw. Karol Molenda, Dowódca DKWOC. Przykładami mogą być wystąpienia generała w Krakowie czy Olsztynie.

Reklama

Ważna data

Kiedy będzie miała miejsca uroczystość nadania sztandaru polskim cyberwojskom? Wydarzenie zaplanowano na 14 czerwca br.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Rozczochrany74

    Ruskie jak zobaczą sztandar to się dwa razy zastanowią..Hehehe..,. Szkoda ze armia nadal nie zamówiła naprowadzanej laserowo amunicji artyleryjskiej i podświetlaczy celów u polskiego producenta. Taka amunicja sprawdza się na Ukrainie lepiej ni zakłócane amerykańskie pociski naprowadzane GPS. Nie mówiąc już o tym że nadaje się do zwalczania celów poruszających się.

Reklama