Reklama

Technologie

Chiński regulator cyberprzestrzeni bierze się za uzależnienie od gier. Chce chronić nieletnich

Fot. Yasmin Dangor/ Unsplash/ Domena publiczna

Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) chce, aby firmy, które prowadzą działalność związaną z grami online oraz transmitowaniem na żywo w formie audio i wideo wprowadziły „tryb młodzieżowy”. Projekt przepisów ma zakładać ochronę nieletnich przed uzależnieniem od gier.

Chiński regulator Cyberspace Administration of China (CAC) – zakłada, że platformy, które zajmują się branżą gamingową i live streamingiem – powinny co jakiś czas przeprowadzać ocenę wprowadzonych przez nie zasad ochrony nieletnich, by "zapewnić im bezpieczne środowisko online". Chodzi także o ograniczenie dziennej kwoty, możliwej do wydania przez nieletnich użytkowników na gry online – podaje Reuters.

Czytaj też

Główne chińskie platformy Tencent Video, iQIYI czy Douyin już uruchomiły „tryb młodzieżowy” dla nieletnich.

Czytaj też

To nie pierwsze kroki, jakie podejmuje chiński rząd, by walczyć w jakiś sposób z uzależnieniem od gier i internetu wśród młodych użytkowników.

W sierpniu ub.r. informowaliśmy, że platformy do gier będą mogły oferować gry online nieletnim tylko od godziny 20.00 do 21.00 w piątki, weekendy i święta – podawała państwowa agencja informacyjna Xinhua. Był to kolejny krok do ograniczenia wpływu branży gier na rozwój dzieci – jeszcze w 2019 roku wprowadzono ograniczenie zezwalające na 1,5 godziny grania dziennie przez większość roku.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze