Reklama

Technologie

ChatGPT zmienia ustawienia prywatności danych. Usuniesz historię czatu

Autor. Zac Wolff / Unsplash

Firma OpenAI ogłosiła zmianę w sposobie zarządzania danymi, generowanymi w ramach wymiany zapytań z ich czatbotem. Nową opcją jest możliwość wyłączenia historii konwersacji w ChatGPT. Rozmowy rozpoczęte w czasie wyłączonej funkcji „historia czatu” nie będą używane do trenowania i ulepszania ich modeli i nie będą wyświetlane na pasku bocznym historii.

Reklama

ChatGPT bije rekordy popularności, a jego pojawienie się w powszechnym użyciu i korzystanie przez ponad 100 mln osób na całym świecie sprawiło, że konkurencja w postaci m.in. Microsoft czy Google postanowiła ogłosić własne narzędzia sztucznej inteligencji dla użytkowników.

Reklama

Generowanie kodu, pisanie prac zaliczeniowych, przygotowywanie tekstów czy pomoc w wyszukiwaniu informacji – użytkownicy pytają czatboty o coraz więcej spraw życia codziennego. Jednak wśród z reguły – dość optymistycznych komentarzy z jakimi można spotkać się w sieci – mało kto mówi o zagrożeniach. Problem generowania zapytań i ich późniejszego przechowywania raczej nie spędzał snu z powiek mainstreamowych mediów.

Czytaj też

Nowa opcja prywatności

Teraz ChatGPT ogłosił, że użytkownicy czatbota mogą wyłączyć historię wyszukiwania w czacie, co będzie równoznaczne z tym, które rozmowy będą używane do trenowania modelu GPT autorstwa OpenAI. Ustawienia będzie można zmienić w dowolnym momencie.

Reklama

„Mamy nadzieję, że zapewni to łatwiejszy sposób zarządzania danymi, niż nasz obecny proces rezygnacji. Gdy historia czatów jest wyłączona, będziemy przechowywać nowe rozmowy przez 30 dni i sprawdzać je tylko wtedy, gdy będzie to konieczne do monitorowania nadużyć, zanim trwale je usuniemy” – poinformowała firma OpenAI na swojej stronie .

Jak skorzystać z funkcji niezapisywania danych?

W lewym bocznym menu należy wybrać opcję „ustawienia” i następnie „kontrola danych”, kolejno kliknąć „OK” i pojawi się zielony przycisk w opcji: „historia czatu i trenowanie”. W domyślnych ustawieniach czatbot proponuje, by zachować historię konwersacji i pozwolić ChatGPT na trenowanie modelu firmy. „Niezapisane czaty będą usuwane z naszego systemu po upływie 30 dni” – dodano i tu można „odznaczyć” tę opcję.

Czytaj też

Nowa subskrypcja ChatGPT Business

Firma ma także pracować nad nową subskrypcją ChatGPT Business dla profesjonalistów, którzy – jak wskazano – „potrzebują większej kontroli nad swoimi danymi” oraz dla przedsiębiorstw, które chcą zarządzać użytkownikami końcowymi.

Dane takich użytkowników mają nie być również domyślnie używane do trenowania modeli sztucznej inteligencji . Ta opcja subskrybcji ma pojawić się „w nadchodzących miesiącach”. Dodatkową nowością jest funkcja eksportu danych (także dostępna w ustawieniach), co ma również ułatwić analizę, jakie informacje przechowuje ChatGPT – zainteresowani mają otrzymać plik ze swoimi rozmowami z czatbotem i innymi danymi w wiadomości mailowej.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama