Technologie
Bezpłatne miesięczne szkolenia. Accenture przygotowuje Ukrainki i Polki do pracy w IT
Dokładnie 11 kwietnia ruszy specjalna edycja szkolenia pod hasłem Carrots Academy - Across Borders, przygotowana wspólnie przez Accenture, fundację Carrots (społeczność Geek Girls Carrots) oraz think tank technologiczny Startup Poland. Tematem kolejnej edycji programu zachęcającego kobiety do pracy w IT będzie cyberbezpieczeństwo. Szkolenie będzie skierowane zwłaszcza do Ukrainek, które uciekły przed wojną i ma dać im szansę na zdobycie zatrudnienia w branży.
Carrots Academy - Across Borders to cztery tygodnie intensywnych szkoleń, prowadzonych w języku angielskim, pozwalających zdobyć nowe, zarówno twarde, jak i miękkie kompetencje, certyfikat na koniec kursu, a także oferty pracy dla najlepszych uczestniczek.
Czytaj też
W rekrutacji do bezpłatnego szkolenia przeprowadzanego w Warszawie mogą wziąć udział wszystkie kobiety - nie trzeba mieć numeru PESEL, a na czas zajęć organizatorzy zapewniają nie tylko komputery, ale także opiekę nad dziećmi dla uczestniczek, które tego potrzebują. Rekrutacja trwa do 1 kwietnia, a szkolenia zaczynają się 11 kwietnia.
Zgłoszenia do udziału w Akademii przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej carrotsacademy.pl.
"Od kilku lat, m.in. poprzez szkolenia w ramach Carrots Academy, podejmujemy działania na rzecz zachęcania nowych osób do pracy w IT oraz cyberbezpieczeństwie, która poza atrakcyjnym poziomem wynagrodzenia daje szerokie perspektywy rozwoju zawodowego i stabilność zatrudnienia. Tegoroczna wiosenna edycja jest zupełnie wyjątkowa, ponieważ dedykujemy ją przede wszystkim kobietom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Odbycie szkolenia, które pozwoli zdobyć lub rozwinąć kompetencje w obszarze cyberbezpieczeństwa, otworzy im drzwi do pracy na rynku IT" – uważa Artur Józefiak, dyrektor zarządzający obszaru cyberbezpieczeństwa Accenture w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej.
Kto może wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu?
Cyberbezpieczeństwo jest jedną z najszybszych ścieżek rozwoju w IT, a udział w Carrots Academy - Across Borders ma być szansą na nowy zawodowy start. W programie udział mogą wziąć zarówno kobiety, które nie mają jeszcze doświadczenia w branży, ale rozumieją pewne schematy i hobbystycznie interesują się technologią, jak również kobiety pracujące w IT, analityczki czy studentki ostatnich lat kierunków technicznych, które chcą pogłębić swoją wiedzę.
"Carrots Academy, to nie tylko możliwość zdobycia kompetencji przyszłości, ale też okazja na bezpośrednią interakcję z ekspertami i kobietami, które są w tym samym punkcie kariery. Ta szkółka, to edukacja, inspiracja i integracja w jednym. Zawsze była wyjątkowa, a tym razem będzie jeszcze bardziej różnorodna i niosąca pomoc, na której uczestniczki będą mogły budować swoją bezpieczną przyszłość. W miesiąc, za darmo damy im szansę na zupełnie nową drogę zawodową i pracę w dynamicznie rozwijającej się branży" - stwierdza Katarzyna Marchocka z Geek Girls Carrots.
Czytaj też
Program obejmuje pięć modułów: Bezpieczeństwo w chmurze, Cyfrowa tożsamość, Bezpieczeństwo instalacji przemysłowych, Pentesting oraz Strategia bezpieczeństwa informacji.
"Jako społeczeństwo egzamin z sąsiedztwa zdaliśmy na piątkę. Jednak musimy pamiętać, że pomoc Ukrainkom, które uciekły przed wojną to nie tyle sprint, co maraton. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w projekt, który części z nich może pomóc ułożyć sobie życie na nowo, ale w dłuższej perspektywie. Akademia ma przygotować uczestniczki do zdobycia nowego zawodu i to w branży o dużym potencjale – cyberbezpieczeństwo, to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi IT" – dodaje Tomek Snażyk, prezes Startup Poland.
Accenture jest globalną firmą, świadczącą usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa. Natomiast Geek Girls Carrots to społeczność kobiet skupionych wokół nowych technologii. Startup Poland to think tank technologiczny, który za cel postawił sobie identyfikację, a następnie likwidację barier systemowych w polskim prawie i administracji, które ograniczają szybki wzrost i rozwój młodych firm.
/Na podst. informacji prasowej
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany