Reklama

Social media

Zmiany w Twitterze. Odchodzi szefowa ds. zaufania i bezpieczeństwa

Autor. ilgmyzin / Unsplash

Ella Irwin, szefowa Twittera ds. zaufania i bezpieczeństwa rezygnuje. To kolejne zmiany kadrowe w gronie decyzyjnym platformy Elona Muska.

Reklama

O rezygnacji dotychczasowej szefowej ds. zaufania i bezpieczeństwa poinformował Reuters . Irwin piastowała tę funkcję od listopada ubiegłego roku, kiedy to zastąpiła na tym stanowisku Yoela Rotha. Jej przygoda z platformą trwała niewiele dłużej, bo w czerwcu mija rok, odkąd dołączyła do Twittera.

Reklama

Warto dodać, że zmiany zachodzą też na samym szczycie Twitterowej władzy. Nowym dyrektorem generalnym platformy będzie Linda Yaccarino , która na tym stanowisku zastąpi...Elona Muska, o czym informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl.

Czytaj też

Zmiany, zmiany, zmiany

Wymienione roszady to tylko kilka przykładów większych zmian w platformie społecznościowej. W ostatnich miesiącach z pracą dla giganta pożegnały się tysiące pracowników .

Reklama

W ich gronie znaleźli się też specjaliści od moderacji i zapobiegania szkodliwym i dezinformującym treściom. W ramach „zadośćuczynienia" Musk postawił na opcję Community Notes, która kwestię moderacji oddaje mocniej w ręce użytkowników Twittera.

Twitter vs. UE

Przed firmą Elona Muska pojawiają się teraz kolejne wyzwania. Jednym z nich jest spór z Unią Europejską. Twitter wycofał się z porozumienia z UE w sprawie walki z dezinformacją . W ubiegłym tygodniu Thierry Breton, Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług ostrzegł, że brak dostosowania się platformy społecznościowej do unijnych regulacji będzie wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla Twittera .

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama