Reklama

Social media

Coraz mniej pracowników i coraz więcej problemów technicznych. Wpadki Twittera

twitter awaria
Autor. Solen Feyissa/Wikimedia Commons/CC2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

W ostatnich dniach platforma społecznościowa, której właścicielem jest Elon Musk musiała mierzyć się z kilkoma problemami. Tym razem chodziło m.in. o problem automatycznego wylogowywania użytkowników.

Reklama

O problemie wylogowywania użytkowników z platformy pisał BleepingComputer . Na czym polegał kłopot? 1 maja podczas próby ponownego zalogowania, witryna przekierowywała część użytkowników do adresu URL wylogowania. W głównej mierze dotyczyło to osób korzystających z przeglądarki Google Chrome. Jak podaje portal, awaria została naprawiona. Twitter nie komentował tej sprawy.

Reklama

Poniżej przedstawiamy wykres pokazujący liczbę zgłoszonych incydentów 1 maja br.

Autor. Down Detector

Problem z weryfikacją i redukcja etatów

Okazuje się, że nie był to jedyny problem, z którym platforma musiała mierzyć się w ostatnim czasie. Dotychczasowe znaczniki weryfikacji (usunięte 20 kwietnia i zastąpione przez płatne znaczniki Twitter Blue) – w wyniku błędu – ponownie pojawiły się na Twitterze. Podobnie jak w przypadku problemów z logowaniem, incydent został naprawiony - podał serwis Bleeping Computer . Więcej na temat zmian zachodzących w weryfikacji użytkowników pisaliśmy m.in. TUTAJ .

Reklama

Czytaj też

Coraz mniej pracowników

Powyżej wymienione problemy z pewnością nie należą do największych bolączek firmy. Dużo większym zagrożeniem dla sprawnego funkcjonowania platformy jest kurcząca się liczba pracowników.

Obecnie Twitter zatrudnia najmniejszą liczbę osób od ponad 12 lat. Po raz ostatni firma posiadała mniej pracowników w 2011 roku. Jak informuje amerykański "Business Insider" w firmie zarządzanej przez Elona Muska pracuje dziś około 1000 pracowników.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeszcze kilka miesięcy temu, a więc przed przejęciem platformy przez miliardera, liczba osób zatrudnionych przez Twittera sięgała nawet 7,5 tys. pracowników.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama