Reklama

Social media

Spada aktywność użytkowników Twittera. To wynik działań Elona Muska?

Autor. Fot. Joshua Hoehne/Unsplash

Z danych najnowszego raportu ośrodka Pew Research Center wynika, że od momentu przejęcia Twittera przez Elona Muska liczba tweetów publikowanych przez dotychczas najbardziej aktywnych użytkowników drastycznie spada.

Reklama

Raport ośrodka badawczego Pew Research Center wykazuje, że średnia takich tweetów spadła aż o 1/4.

Reklama

„Najbardziej aktywni użytkownicy przed przejęciem Twittera przez Elona Muska (zdefiniowani jako 20 proc. najczęściej tweetujących) odnotowali zauważalny spadek liczby publikowanych postów w kolejnych miesiącach" – czytamy w raporcie.

Wyniki są szczególnie istotne z tego względu, że zdecydowana większość treści na Twitterze jest tworzona właśnie przez tę niewielką grupę. „Od czasu przejęcia przez Muska, 20 proc. dorosłych Amerykanów na stronie stworzyło 98 proc. wszystkich tweetów tej grupy" – podają wyniki.

Reklama

Czytaj też

Odwrót od platformy?

To nie jedyne dane warte przytoczenia. Okazuje się, że aż 60 proc. dorosłych Amerykanów korzystających na co dzień z opisywanej aplikacji, w ostatnim czasie przerwała korzystanie z aplikacji. Na dodatek 25 proc. badanych zadeklarowało, że w przyszłym roku planuje całkowicie zrezygnować z Twittera.

Oczywiście tego typu zapewnienia nie zawsze znajdują później potwierdzenie w rzeczywistości, ale nie zmienia to faktu, że ogólny obraz, wynikający z badania pokazuje, że użytkownicy odwracają się od popularnej platformy.

Czytaj też

Nowe wyzwania

Nie ulega wątpliwości, że władze Twittera, a w szczególności nowa dyrektor generalna, Linda Yaccarino będzie musiała wziąć te wyniki do serca. Wyzwań przed dotychczasową szefową reklamy NBC Universal będzie wiele. Należy do nich nie tylko opisywany powyżej problem, ale także poprawa relacji z reklamodawcami oraz zapanowanie nad kwestiami moderacji treści.

Większą uwagę trzeba też będzie zwrócić na kwestie kadrowe. Od kilku miesięcy trwa stopniowe uszczuplanie kadry Twittera. Na temat fali zwolnień w tej firmie pisaliśmy w tym tekście .

Nowe światło na tę sprawę rzucił ostatni wywiad, którego Elon Musk udzielił telewizji CNBC . To w tej rozmowie właściciel Twittera zasugerował, że decyzja o rezygnacji z części pracowników prawdopodobnie była zbyt pochopna.

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama