Reklama

Social media

Twitter: Zewnętrzne aplikacje naruszały zasady, ale nie powiemy jakie

Autor. Roman Martyniuk / Unsplash

Zewnętrzne aplikacje służące do obsługi Twittera zostały przez tę platformę odcięte od interfejsu programistycznego API, bo – jak twierdzi serwis – naruszały zasady. Twitter nie chce jednak sprecyzować, jakie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Twitter odciął twórców zewnętrznych aplikacji do obsługi tego serwisu społecznościowego od API (interfejsu programistycznego).

Reklama

Z dnia na dzień popularne aplikacje takie jak Twitterrific czy Tweetbot przestały działać, a ich użytkownicy – nierzadko płacący abonament za możliwość korzystania ze swojego ulubionego klienta – zaczęli domagać się od firm rekompensaty za niewykorzystane roczne subskrypcje.

Czytaj też

Zero wyjaśnień

Odcięcie od API Twittera spadło na twórców zewnętrznych aplikacji nagle – serwis nie poinformował ich, że ma zamiar to zrobić.

Reklama

Deweloperzy nie uzyskali też żadnych wyjaśnień – aż do teraz, kiedy to platforma poinformowała ich, że od dawna naruszali zasady korzystania z API. Nie sprecyzowano jednak, jakie to zasady – w sumie zatem nadal niczego nie wiadomo.

Konto „Twitter Dev" na Twitterze, które do tej pory zajmowało się informowaniem programistów o nowych funkcjach API, opublikowało wiadomość, iż obecnie platforma zajmie się „wdrażaniem" reguł korzystania z interfejsu programistycznego.

Czytaj też

Jak rozległe są reguły?

Nie wiadomo, bo platforma tego nigdy nie sprecyzowała. Serwis Ars Technica zwraca uwagę, że obecnie nikt nie potrafi też wyjaśnić, czy Twitter celowo zablokował dostęp do API zewnętrznym aplikacjom (tak twierdzi serwis The Information, który powołuje się na wewnętrzne dyskusje pracowników firmy) i w jakim celu – najpewniej jednak chodzi o kwestie przychodów platformy, które nie wystarczają obecnie na pokrycie gigantycznego długu.

Zewnętrzne aplikacje do obsługi Twittera cieszyły się dużą popularnością m.in. dlatego, że pozwalały użytkownikom na omijanie reklam targetowanych na Twitterze i korzystanie z platformy w sposób pozbawiony jakichkolwiek tego rodzaju „przeszkadzajek".

Serwisy The Verge i New York Magazine informowały też, że zespół odpowiedzialny za API Twittera został w całości zwolniony w listopadzie, kiedy Elon Musk rozpoczął swoje urzędowanie w roli prezesa firmy.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama