Reklama

Social media

Trudne początki platformy Trumpa. Hakerzy uderzyli już po kilku godzinach

Fot. Jon Tyson/unsplash.com
Fot. Jon Tyson/unsplash.com

Wersja testowa „TRUTH Social”, platformy społecznościowej byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, została uruchomiona w środę tylko „dla zaproszonych gości”. Kilka godzin później serwis zhakowano - podaje w czwartek amerykański „Newsweek”.

Reporter Washington Post specjalizujący się w technologii Drew Harwell poinformował na Twitterze, że nie zaproszonym użytkownikom udało się stworzyć konta w serwisie, a sam Harwell zarejestrował się jako Mike Pence.

Zhakowane zostało też konto donaldjtrump, ale nie wiadomo, czy należy ono naprawdę do byłego prezydenta.

Dziennikarz australijskiego portalu technologicznego The Daily Dot Mikael Thalen napisał na Twitterze, że zdołał stworzyć na TRUTH Social konto jako @donaldtrump, chociaż serwis nie jest jeszcze oficjalnie otwarty.

W następnym tweecie Thalen poinformował, że mobilna wersja testowa beta serwisu Trumpa jest już offline.

Wersja beta już niebawem 

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, uruchomienie portalu w wersji beta planowane jest na listopad, zaś w pełnej wersji portal ma wystartować w pierwsyzm kwartale 2022 r. Aplikację już teraz można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store.

Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony - powiedział Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Ban za banem 

Trump, który kiedyś traktował Twitter jako swój ulubiony megafon został zablokowany przez ten serwis i zawieszony bezterminowo na Facebooku, Instagramie i YouTubie po ataku jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia z uwagi na ryzyko, że będzie podżegał do przemocy - przypomina Newsweek.

W maju były prezydent stworzył nową sekcję swojej strony internetowej nazwaną Z biurka Donalda J. Trumpa, jednak blog został wkrótce zarzucony, ponieważ miał zbyt mało odwiedzających - podaje tygodnik.

Inicjatywa TRUTH Social jest już kolejną próbą stworzenia prawicowej alternatywy dla mediów społecznościowych głównego nurtu. Choć sieci takie jak Parler, Gab, czy Rumble cieszą się stosunkową popularnością w kręgach prawicy, to wciąż są niszowe. Podobny los spotkał portal GETTR, klon Twittera stworzony przez byłego doradcę Trumpa Jasona Millera.

SZP/PAP


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze