Social media

Nastolatek znany ze śledzenia odrzutowca Elona Muska ma nowy cel: rosyjskich oligarchów

Fot. fot. screen Twitter - Russian Oligarch Jets

19-letni Jack Sweeney, który zdobył sławę po tym, jak stworzył ElonJet - bota, który wysyła tweety, gdy prywatny odrzutowiec Elona Muska startuje i ląduje – ma nowy cel: rosyjskich oligarchów.

Jack Sweeney stworzył konto na platformie Twitter o nazwie Russian Oligarch Jets (odrzutowce rosyjskich oligarchów), gdzie śledzi podróże lotnicze rosyjskich elit. Profil obecnie obserwuje już ponad 141 tys. osób.

Czytaj też

Nastolatek, który stworzył konto na Twitterze i zasłynął śledzeniem prywatnego odrzutowca Elona Muska, zwrócił uwagę na nowy temat: rosyjskich oligarchów. Śledzi on miejsca pobytu najbogatszych rosyjskich biznesmanów, publikując informacje o tym, kiedy i gdzie ich samolot startuje i ląduje. Stworzył on bota, który publikuje tweety automatycznie. Pierwszy wpis pojawił się w niedzielę, po tym jak Stany Zjednoczone ogłosiły sankcje wobec kilku osób z kręgu Władimira Putina, zobowiązały się ich wytropić i zamrozić ich aktywa.

Sankcje a prywatne odrzutowce

Rosyjscy miliarderzy wciąż przemierzają świat prywatnymi odrzutowcami i jachtami pomimo sankcji, które mają finansowo sparaliżować rosyjską elitę w odwecie za inwazję na Ukrainę. Niektórzy z najbogatszych rosyjskich biznesmenów zaczęli przenosić swoje megajachty do Czarnogóry i na Malediwy, prawdopodobnie w celu uchronienia ich przed przejęciem – podaje amerykański Business Insider.

Czytaj też

Analizy wskazują, że bez przeszkód poruszać się mają także odrzutowce i helikoptery rosyjskich miliarderów.

Śledzenie Muska

Nastolatek po raz pierwszy pojawił się na „jedynkach” portali i gazet, kiedy w ubiegłym miesiącu ujawnił, że Elon Musk miał zaoferować mu pieniądze za zamknięcie konta Elon Musk's Jet na Twitterze, gdzie prezentował informacje na temat położenia odrzutowca miliardera.

Ten miał zaoferować mu 5 tys. dolarów za zamknięcie konta, jednak Jack Sweeney poprosił o 50 tys. dolarów. Ostatecznie Musk odmówił. Pisaliśmy o tym na łamach CyberDefence24.pl. w tym tekście.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze

    Czytaj także