Reklama

Prywatność

Aplikacja WAMR pozwala na odczytanie usuniętych wiadomości z WhatsAppa i Messengera

Autor. arivera / Pixabay

Aplikacja WAMR pozwala na odczytanie usuniętych wiadomości z komunikatora WhatsApp, ale także z Messengera i innych platform na telefonach z systemem Android. Wykorzystuje do tego system powiadomień i ich historii, gdyż ze względu na szyfrowanie nie może uzyskać bezpośredniego dostępu do treści korespondencji.

Reklama

WAMR to program, który bazując na historii powiadomień o nowych wiadomościach w komunikatorach, które wyświetlają się na ekranie telefonu, potrafi stworzyć kopię wszystkich przychodzących czatów i dać dostęp do ich treści nawet wtedy, gdy na poziomie komunikatora zostaną one usunięte - ostrzega serwis internetowy gazety "New York Post".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Czy WAMR jest bezpieczny dla prywatności?

Aplikacja jest dokładnie opisana w sklepie Play Store z oprogramowaniem na telefony wyposażone w system Android - na jej stronie czytamy, że WAMR może zostać wykorzystany do odtworzenia skasowanych wiadomości poprzez ich "wykrywanie", a następnie odtwarzanie powiadomień zawierających pełen tekst usuniętej treści.

WAMR potrafi również odtworzyć wykasowane zdjęcia, pliki wideo i GIF-y, jak i notatki głosowe , inne nagrania audio oraz naklejki.

Twórcy programu zastrzegają, że WAMR nie jest "oficjalną" metodą odzyskiwania usuniętych wiadomości i może być w przyszłości ograniczany m.in. przez mechanizmy działania samego systemu Android.

Przy instalacji aplikacja prosi o pozwolenie na dostęp do danych takich, jak historia wyszukiwań w sieci i listy kontaktów zapisane w telefonie - należy więc zadać sobie pytanie o to, czy odzyskiwanie usuniętych czatów z popularnych komunikatorów nie odbywa się zbyt wysokim kosztem.

W polityce prywatności WAMR czytamy natomiast, że aplikacja gromadzi wszystkie dane, do odzyskiwania których ma być wykorzystywana, ale jej twórcy zastrzegają, że informacje te nie są przekazywane dalej.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany
Reklama