Reklama

Armia i Służby

Prywatna firma opracuje dla Sił Powietrznych USA system wart 500 tys. dolarów

  • Wizja artystyczna chińskiej głowicy hipersonicznej, ilustracja. 果壳军事/Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Charles River Analytics zajmuję się od lat 80. XX wieku tworzeniem rozwiązań cybernetycznych na potrzeby wojska amerykańskiego oraz wywiadu. Dzięki wygranemu kontraktowi na stworzenie mechanizmu nazwanego METRICS (Managing Evaluation and Testing for Red Team Investigations of Cyber Security) Sił Powietrzne USA dostaną cały system zarządzania oraz identyfikacji zagrożeń w środowisku sieciowym.

METRICS ma składać się z czterech komponentów tworzących jeden duży moduł, skupiający bibliotekę zawierającą wyniki analiz przeprowadzanych w czasie rzeczywistym oraz identyfikacji zagrożeń w środowisku sieciowym. Moduł pozwalający na tworzenie oraz zbieranie danych o ruchu sieciowym oraz innych danych z monitoringu. W skład systemu ma także wchodzić wizualizacja wyników zebranych danych oraz możliwość identyfikacji problemów związanych ze zbieraniem informacji o sieci.

Jak twierdzi jeden z pracowników odpowiadających za implementacje systemu w strukturach wojskowych Sean Guarino, METRICS ma pomóc w zbieraniu i analizie danych w środowiskach testowych. – System pozwoli na produkcje lepszych systemów cyberobrony oraz poprawę już istniejących szkoleń w których biorą udział cyberżołnierze – dodał Sean Guarino.

Czytaj też: Amerykanie szkolą swoją cyberarmię, ale daleko im jeszcze do pełnej integracji z innymi siłami

Reklama

Komentarze

    Reklama