Premier Morawiecki: w warstwie strategicznej 5G będzie pod polską kontrolą

17 czerwca 2019, 09:46
MAteusz_MORAWIECKI
Fot. Kancelaria Premiera/Domena publiczna

Mateusz Morawiecki w sobotę gościł na corocznym zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. W trakcie spotkania został zapytany o wsparcie państwa dla segmentu telekomunikacyjnego - piszą Wirtualne Media.

Premier Morawiecki przypomniał o realizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK projekcie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), w ramach którego wszystkie placówki oświatowe w Polsce mają uzyskać darmowe łączą internetowe o prędkości 100 Mb/s. Dodał, że w rozstrzygniętych przetargach wygrało wiele polskich firm.

W dalszej części wypowiedzi, Mateusz Morawiecki mówił o znaczeniu sieci internetu mobilnego w standardzie 5G. Będzie ona ważna dla stworzenia innowacyjnego przemysłu, opartego o sztuczną inteligencję,  Internetu rzeczy oraz komunikowanie się i uczenia maszyn. Na koniec dodał, że chce aby Polska tak zbudowała architekturę 5G, żeby była w warstwie strategicznej pod polską kontrolą.

Źródło: Wirtualne Media

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Kamil
wtorek, 18 czerwca 2019, 10:53

Poważna deklaracja. I niestety mało realistyczna. W rozwoju i eksploatowaniu sieci 5G własność „strategiczna” odgrywa drugorzędną rolę w stosunku do własności technologii i zarządzania nią.

Tweets CyberDefence24