Reklama

Polityka i prawo

Szokująca piosenka o Auschwitz hitem na TikToku. Platforma reaguje

fot. needpix.com / domena publiczna
fot. needpix.com / domena publiczna

TikTok usunął zbiór wideo, które wykorzystywały antysemicką piosenkę, bijącą  rekordy popularności na platformie. Zanim nagrania usunięto, wyświetlono je ponad 6,5 miliona razy.

"We're going on a trip to a place called Auschwitz, it's shower time.” (Jedziemy na wycieczkę do miejsca zwanego Auschwitz, czas na prysznic) – takie szokujące słowa znalazły się w piosence, która została odnaleziona przez brytyjskie BBC. W wideo, zgłoszonym do platformy w celu usunięcia, skorpion-robot ze swastyką atakował i mordował ludzi. Zanim filmik znikł został wyświetlony ponad 6 miliony razy. 

Pół miliona wyświetleń zyskały inne widea zawierające piosenkę. Udało się również odnaleźć prawie 100 użytkowników, którzy wybrali piosenkę do produkcji własnych nagrań - w tym tych, wykorzystujących wizerunek Adolfa Hitlera, gry typu „strzelanka” w której mordowano ludzi poprzez kanistry z gazem czy filmy dokumentalne o Holokauście.

Jak wskazuje BBC, TikTok usunął wszystkie filmy w przeciągu ośmiu godzin, jednak były one dostępne przez niecałe trzy dni. 

„Dbanie o bezpieczeństwo naszych użytkowników jest najwyższym priorytetem dla TikToka, a nasze wytyczne dla społeczności wyjaśniają, co jest niedopuszczalne na naszej platformie” – powiedziała rzeczniczka platformy w komentarzu dla BBC.

Oryginalne wideo zostało opublikowane przez nastolatka z Wielkiej Brytanii, który na swoim profilu miał napisać, że po jego udostępnieniu zyskał 12 tysięcy nowych obserwujących.  

Reklama

Komentarze

    Reklama