Reklama

Polityka i prawo

Rozmowy ws. współpracy NCBC i brytyjskiej armii. Celem stworzenie międzynarodowego zespołu

fot. ncbc.wp.mil.pl/ materiały prasowe
fot. ncbc.wp.mil.pl/ materiały prasowe

Przedstawiciele NCBC i brytyjskiej armii spotkali się, by dyskutować o możliwościach współpracy - wspólnych ćwiczeniach i stworzeniu międzynarodowego zespołu składającego się z przedstawicieli obu krajów. 

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni gościło gen. bryg. Simona Goldsteina - zastępcę dowódcy brytyjskiej 6. Dywizji oraz brytyjski Attaché Obrony, akredytowanego w Polsce – płk Toma Blythe’a. W delegacji wziął udział również Zastępca Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej - płk Maciej Klisz.

Dyrektor NCBC - gen. bryg. Karol Molenda wraz z ekspertami NCBC opowiedział przedstawicielom brytyjskiej armii o strukturze i zadaniach, jakie realizuje Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz o organizacji narodowego systemu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, a także o celach CSIRT MON (Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego).

Cel: stworzenie międzynarodowego zespołu

Eksperci NCBC wzięli udział w ćwiczeniach międzynarodowych, a generał Goldstein ocenił, że jest zainteresowany możliwością stworzenia międzynarodowego zespołu, który będzie składał się z przedstawicieli Polski i Wielkiej Brytanii, podczas jednego z nadchodzących ćwiczeń np. Anakonda.

Obaj generałowie podkreślili, że istotna jest wymiana wiedzy i informacji między państwami, by skutecznie działać w zakresie obrony cyberprzestrzeni.

Na podst. informacji prasowej/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama