Polityka i prawo
IDEAS NCBR bez prezesa. Będzie konkurs
IDEAS NCBR, czyli instytucja badawcza, która zajmuje się m.in. sztuczną inteligencją od niemal trzech tygodni czekała na konkurs na nowego szefa ośrodka. W końcu 19 lipca br. rada nadzorcza ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa. Jak wynika z naszych informacji, o tę funkcję będzie ubiegał się ponownie prof. Piotr Sankowski.
IDEAS NCBR to ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji, powołany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Prowadzi zarówno badania, jak i kształci naukowców, bazując na praktycznym zastosowaniu algorytmów i ich późniejszej komercjalizacji.
W radzie naukowej instytutu zasiadają m.in. prof. Aleksander Mądry z MIT oraz OpenAI, Tim Roughgarden z Uniwersytetu Columbia, na czele z prof. Marią Kwiatkowską z Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Czytaj też
Z końcem czerwca br. zakończyła się kadencja prof. Piotra Sankowskiego, który był pomysłodawcą przedsięwzięcia, jak i szefem ośrodka. Z końcem czerwca „Gazeta Wyborcza” alarmowała, że instytucja nie ogłosiła nawet nowego konkursu na wyłonienie nowego zarządu, choć brak prezesa istotnie wpływał na funkcjonowanie. Chodziło m.in. o pozyskiwanie grantów czy realizowanie projektów międzynarodowych.
W końcu konkurs
Ostatecznie - jak się dowiedzieliśmy - rada nadzorcza 19 lipca br. ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu IDEAS NCBR. Ma zostać wybrany przez radę spośród osób, które zgłoszą swoją kandydaturę.
Co ciekawe, prof. Piotr Sankowski miał zadeklarować, że będzie ubiegał się o tę funkcję. Obecnie - od początku lipca - pracuje jako lider grupy badawczej zajmującej się inteligentnymi algorytmami i strukturami danych.
Aktualnie w zarządzie pozostaje dr Grażyna Żebrowska, która jest uprawniona do jednoosobowego reprezentowania spółki i prowadzenia wszystkich jej spraw.
Czytaj też
Istotny nabór na doktorantów
Jak przekazało nam biuro prasowe instytucji, obecnie spółka oczekuje na zgodę właściciela (NCBR) na rozpoczęcie rekrutacji nowych doktorantów na rok akademicki 2024/2025.
„Jak najszybsze uruchomienie naboru jest kluczowe z uwagi na kalendarz akademicki oraz utrzymanie ciągłości kształcenia w ramach programu IDEAS NCBR we współpracami ze szkołami doktorskimi” - usłyszeliśmy.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany