Reklama

Polityka i prawo

Bitwa w mediach społecznościowych. Zyskuje konkurencja TikToka

fot. U.S. Department of State / Flickr
fot. U.S. Department of State / Flickr

Prezydent USA Donald Trump założył konto na konkurującej z TikTokiem platformie Triller. Krótko po zarejestrowaniu profil zaczęło obserwować 9,6 tys. osób. W pierwszym zamieszczonym nagraniu Trump określił się „profesjonalistą w dziedzinie technologii”.

Profil Trumpa na Trillerze jest opatrzony dopiskiem, że pieczę nad kontem sprawuje zespół obsługi medialnej prezydenta.

Jak podaje serwis Gizmodo, konto Donalda Trumpa w serwisie Triller pojawiło się w minioną sobotę, czyli dzień po wydłużeniu przez prezydenta USA okresu, w którym właściciel TikToka, chiński koncern ByteDance, może odsprzedać swój oddział w USA firmie z amerykańskim kapitałem. Pierwotnie spółka z siedzibą w Pekinie miała zrealizować transakcję w ciągu 45 dni. Zgodnie z nowym ultimatum Trumpa ByteDance ma na to trzy miesiące.

image
Donald Trump na Triller

 

Wykupem amerykańskiego oddziału TikToka interesują się Microsoft oraz Twitter.

Gizmodo przypomina, że platforma Triller powstała przed TikTokiem, jednak zaczęła zyskiwać wyraźnie na popularności dopiero w momencie, kiedy prezydent USA zapowiedział możliwe wprowadzenie zakazu korzystania z chińskiej aplikacji w całych Stanach Zjednoczonych. Biały Dom uważa, że TikTok może być narzędziem w rękach Pekinu służącym do pozyskiwania przez chiński wywiad danych nt. Amerykanów.

Triller nie jest jedynym rywalem TikToka. Na początku sierpnia do rąk użytkowników aplikację o niemal identycznych funkcjonalnościach oddał Facebook pod nazwą Instagram Reels.

Źródło:PAP

Komentarze