Reklama

Polityka i prawo

Agencja podległa ministerstwu obrony dotknięta cyberatakiem

Fot. joffi/Pixabay
Fot. joffi/Pixabay

ATLA, jedna z agencji podległych japońskiemu ministerstwu obrony, została dotknięta cyberatakiem. W wyniku incydentu atakujący mogli uzyskać dostęp do poufnych informacji m.in. z ministerstwa - poinformowała w środę agencja Kyodo.

W wyniku zdarzenia agencja została zmuszona do tymczasowego wyłączenia swojego systemu elektronicznej licytacji. ATLA zajmuje się pozyskiwaniem sprzętu dla japońskich sił samoobrony wojskowej, a jej systemy połączone są z siecią komunikacyjną ministerstwa obrony oraz dowództwa wojsk - poinformowały Kyodo źródła.

System służący do obsługi elektronicznej licytacji sprzętu wojskowego został zainfekowany przez wirusa w lipcu. Złośliwe oprogramowanie zostało przesłane do pracownika agencji za pomocą poczty elektronicznej spreparowanej tak, by jej nadawca mógł podszyć się pod osobę związaną z ATLA - podało Kyodo.

Agencja wyłączyła system w dniach pomiędzy 25 lipca a 13 sierpnia celem zwiększenia bezpieczeństwa jego działania i stworzenia zapasowych kopii danych. W czasie, gdy nie był on aktywny, firmy proponujące ceny sprzętu w ramach elektronicznej licytacji musiały składać związane z tym dokumenty bezpośrednio w siedzibie agencji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama