Reklama

Strona główna

Korzystanie z sieci Wi-FI podczas Super Bowl może być groźne?

  • Fot. ESA/ATG medialab
    Fot. ESA/ATG medialab

FBI ostrzega, że podczas finału Super Bowl cyberprzestępcy mogą wykorzystywać do ataków sieć Wi-Fi udostępnianą kibicom na stadionie.

W niedzielę w Santa Clara w Kalifornii w finale Super Bowl (finale ligi futbolu amerykańskiego NFL) zagrają drużyny Denver Broncos i Carolina Panthers. To będzie 50. edycja najważniejszego sportowego wydarzenia w USA, które przed telewizory przyciąga ponad 100 mln Amerykanów.

To wydarzenia zapewne przyciąganie też cyberprzestępców -  ostrzegają FBI oraz Northern California Regional Intelligence Center (NCRIC).

Spodziewają się, że mogą oni stosować ataki typu „spear phishing”, czyli rozsyłać wiadomości e-mail, która wyglądają, jakby zostały wysłana przez osobę lub firmę znaną użytkownikowi. To jednak nieprawda — wiadomość pochodzi od przestępców, którzy chcą dokonać kradzieży numerów kart kredytowych i kont bankowych haseł oraz informacji finansowych przechowywanych w komputerze.

Takie przypadki notowano np. w 2011 roku przed walką bokserską Mannego Pacquiao, kiedy kibice otrzymywali e-maile wyglądające jak od serwisu sprzedającego bilety StubHub, z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Tymczasem po kliknięciu w link byli kierowani na stronę przygotowaną przez cyberprzestępców.

FBI przestrzega też, by nie wykorzystywać na stadionie smartfonów do dokonywania płatności, a używać raczej gotówki. 

Reklama

Komentarze

    Reklama