Jak przygotować się do konfliktu w cyberprzestrzeni?

31 maja 2019, 14:51
Molenda56
Fot. CYBER.MIL

Eksperci dyskutują o konfliktach w cyberprzestrzeni i potencjalnych skutkach, które mogą przynieść. Niewiele osób jednak wie, jak wygląda przygotowanie do prowadzenia takich działań. Rąbka tajemnicy w tym obszarze uchyli pełnomocnik MON ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda.

Podczas 4. edycji EXATEL Security Days 2019 prezentację pt. „Przygotowania do konfliktu w cyberprzestrzeni” wygłosi gen. bryg. Karol Molenda, Dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i Pełnomocnik MON ds. utworzenia Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Generał Molenda ma 12-letnie doświadczenie w kwestiach związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym. Był on odpowiedzialny za budowanie kompetencji w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni oraz realizacji zadań związanych z cyberkontrwywiadem w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

Od lutego 2019 roku pełni rolę pełnomocnik ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni, którego celem jest przedstawienie koncepcji i harmonogramu sformowania nowej jednostki.

EXATEL Security Days 2019 odbędą się na Stadionie Narodowym 5 - 7 czerwca. Zapisy wciąż trwają. Zgłosić swoje uczestnictwo można w tym miejscu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
XV600
poniedziałek, 8 czerwca 2020, 09:44

Posegregować wszystkie sieci światowe, i w każdej mieć swojego specjalistę. Działać i rozpracowywać szczególnie sieci Rosyjskie, i Chińskiedziałać też starą metodą ,, ulotek".

Arcetron
niedziela, 2 czerwca 2019, 20:12

Stworzyć zabezpieczenia w postaci pozornych celów na maszynach Virtualnych imitujące prawdziwe instytucje i urzędy państwowe, a prawdziwe sieci ukryć i stworzyć niezależną sieć jak w bankowości czy w aptekach

Fanklub Daviena
sobota, 1 czerwca 2019, 16:59

Najprościej to unikać dziurawych amerykańskich technologii jak CISCO, Windows, Android - amerykańska ustawa z lat 90. znosząca zakaz eksportu technologii kryptograficznych o kluczu dłuższym niż 56 bitów wprowadziła nakaz backdoorów. Trzeba być naiwnym, by wierzyć, że Rosjanie czy Chińczycy takich furtek nie wykryją i nie będą używać. Tylko technologie własne bądź open source z audytem kodów źródłowych pod względem bezpieczeństwa!

kamyk
piątek, 31 maja 2019, 20:47

"Jak przygotować się do konfliktu w cyberprzestrzeni?" - odłączyć sieć?

Sebo
sobota, 1 czerwca 2019, 22:53

Nalerzalo by odlaczyc wszystkich od globalnej sieci i wpiac do krajowej kontrolowanej przez jakas instytucje. Ale jesli panstwo zacznie organizowanie takiej sieci i potrzebnego zaplecza zaraz zaczna sie glosy o próbie ocenzurowania sieci itp. itd.

Tweets CyberDefence24