Generał Molenda: uprościliśmy proces rekrutacji do Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

21 października 2020, 08:24
Zrzut ekranu (249)
Fot. CYBER.MIL

"Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa jest naszą odpowiedzią na potrzeby szkoleniowe Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, ale również sił zbrojnych w zakresie informatyki, kryptografii i cyberbezpieczeństwa" -  powiedział generał brygady Karol Molenda. Dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni rozwoju Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz nowym portalu rekrutacyjnym Wojska Polskiego.

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni poszukują rekrutów 

"Jesteśmy po pierwszym etapie fazy koncepcyjnej, która polega na utworzeniu odpowiednich struktur oraz konsolidacji zasobów, którymi dysponujemy. W ramach NCBC funkcjonuje zespół CSIRT w myśl ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwie" - dodaje generał Molenda.

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa odpowiedzią na potrzeby szkoleniowe Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

"Nie wszystkie szkolenia komercyjne są dla nas wartościowe, albo spełniają nasze oczekiwania i to centrum ma nam dać taką możliwość dedykowanych ścieżek szkoleniowych, aby budować umiejętność zgrywania zespołu" - powiedział generał brygady Karol Molenda.

Proces rekrutacyjny przyjazny dla kandydata

"Rekrutacja do sił zbrojnych jest procesem długotrwałym. Spotykaliśmy się z głosami, że osoby zainteresowane dołączenie do WOC jak zwracały uwagę na złożoność procesu rekrutacji i czas niezbędny do tego aby zostać żołnierzem, zastanawiały się na swoimi decyzjami. Dlatego stworzyliśmy inicjatywę zostanzolnierzem.pl aby proces rekrutacyjny był przyjazny dla kandydata" - powiedział generał brygady Karol Molenda.

KomentarzeLiczba komentarzy: 8
BEREK
czwartek, 22 października 2020, 12:35

jedni mają poglądy inni interesy .....

nikt
czwartek, 22 października 2020, 02:41

...czyli wszystkie służby świata będą wiedziały ze się zaciągam, ta ta.

Extern
środa, 21 października 2020, 16:03

Już sam ekran startowy po wejściu na "zostanzolnierzem.pl" odrzuca. Żadnej możliwości poczytania o różnych możliwościach itd. od razu się rejestruj, loguj lub spadaj. Ktoś kto się waha i potrzebuje lekkiej zachęty od razu zamknie taką stronę.

partrząc
czwartek, 22 października 2020, 16:35

Mam identyczne odczucia co do strony....brak pracy z ludzmi od marketingu w internecie sie kłania. Ta strona odrzuca a nie zachęca do wstąpienia do wojska. Tam na wejściu powinny być materiały zachęcające, możliwość sprawdzenia kierunków rozwoju itp... a jest co jest :(

Bursztyn
środa, 21 października 2020, 15:20

Czeka 3300 na ciebie

Bursztyn
środa, 21 października 2020, 15:09

Gastronomiczna zawodowa już czeka Brać generale

Tweets CyberDefence24