Reklama

Polityka i prawo

Cyberszpiegostwo ważnym elementem dialogu USA i Chin

Fot. U.S. Department of State/Flickr/ Domena publiczna
Fot. U.S. Department of State/Flickr/ Domena publiczna

Podczas spotkania pomiędzy przywódcami dwóch najpotężniejszych państwa na świecie, Donaldem Trumpem i Xi Jinpingiem poruszono temat działania Korei Północnej w cyberprzestrzeni. Biorąc pod uwagę ruchy amerykańskiej marynarki i postawę Pekinu wobec ostatnich działań Kim Dzong Una, władze w Pjongjangu mogą czuć się zagrożone.

Jak przekazał amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson, podczas rozmów pomiędzy Trumpem a Xi Jinpingiem pojawił się temat cyberbezpieczeństwa. Niedługo po spotkaniu, zostały opublikowane informacje na temat utworzenia nowej inicjatywy pomiędzy krajami „U.S.-China Comprehesive Dialogue”. Głównym zadaniem będzie współpraca w kwestii wymiany handlowej, prawa, cyberbezpieczeństwa czy problemów kulturowych i społecznych.

Czytaj też: Wywiad USA: Wymiana informacji z sektorem prywatnym to konieczność

W 2014 roku państwa podpisały porozumienie, w którym zobowiązały się do ograniczenia działań szpiegowskich w cyberprzestrzeni wymierzonych w sektor prywatny. Według ekspertów, faktycznie od tamtego czasu można zaobserwować mniejszą aktywność chińskich hakerów w Stanach Zjednoczonych.  

 

Reklama

Komentarze

    Reklama