Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Zmierzyli się z cyberatakiem Petya. Jak dzisiaj walczą o cyberbezpieczeństwo? | Prosto o cyber

Firma Inter Cars zmierzyła się z cyberatakiem Petya. Jak dziś walczy o cyberbezpieczeństwo?
Firma Inter Cars zmierzyła się z cyberatakiem Petya. Jak dziś walczy o cyberbezpieczeństwo?
Autor. Kasia Derenda/ Unsplash/ domena publiczna; modyfikacje: CyberDefence24

W czerwcu 2017 roku doszło do ataku Petya (znanego też jako NotPetya), który sparaliżował działanie wielu przedsiębiorstw i agencji rządowych na całym świecie. Jedną z firm dotkniętych skutkami tego incydentu była spółka Inter Cars. Jakie wnioski wyciągnęła i jak wobec tego przygotowała się na wojnę w Ukrainie?

Reklama

Artykuł sponsorowany

Sami przeżyli atak Petya. Jakie wnioski wyciągnęli po tym incydencie? Jak na firmę wpłynęła trwająca wojna w Ukrainie pod kątem cyberbezpieczeństwa? Jakie rozwiązania stosuje przedsiębiorstwo, by zachować płynność działania?

Reklama

Czytaj też

Reklama

O podejściu menedżerów do cyberbezpieczeństwa i zastosowania rozwiązań chmurowych w zarządzaniu organizacją opowiada Rafał Zbiróg, Chief Information Officer z firmy Inter Cars.

"Wnioski z tego ataku są dosyć proste: w XXI wieku, w trzeciej dekadzie nie można nie podchodzić do cyberbezpieczeństwa na poważnie" - zaznacza Rafał Zbiróg.

YouTube cover video

Program "Prosto o cyber" realizujemy co dwa tygodnie, wymiennie z "Pułapkami sieci". Obie produkcje można oglądać na kanale CyberDefence24 w serwisie YouTube.

Reklama

Komentarze

    Reklama