Reklama

Strona główna

Inter Cars podnosi się po ubiegłotygodniowym cyberataku Petya

Fot. Kopiersperre / Wikimedia / domena publiczna
Fot. Kopiersperre / Wikimedia / domena publiczna

Jeden z największych w Polsce dostawców części samochodowych, firma Inter Cars po kilku dniach od cyberataku Petya przywróciła działanie swojego systemu sprzedażowego. Zarząd Inter Cars poinformował, że wyciągnie wnioski z tego co się wydarzyło.

"Po 3,5 dobrach od awarii odzyskaliśmy podstawową sprawność operacyjną. We wszystkich 16 krajach grupy kapitałowej spółka Inter Cars prowadzi sprzedaż zarówno w lokalizacjach, jak i przez katalogi internetowe" – informuje Inter Cars w komunikacie opublikowanym na firmowej stronie internetowej .

Zarząd Inter Cars informuje też, że aktualnie trwają prace zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności wszystkich systemów teleinformatycznych Inter Cars S.A. Firma poinformowała o sprawie cyberataku polskie organy ścigania. 

Czytaj też: Celem Ransomware Petya było zniszczenie a nie okup

Warto przypomnieć, że systemy sprzedażowe firmy Inter Cars przestały działać w ubiegłym tygodniu po międzynarodowym cyberataku Petya, który zaatakował systemy komputerowe na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii a także w USA.

Komentarze