Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Zhakowano konto polskiej tenisistki

zhakowano Magdę fręch
Autor. Magdalena Frech (@MFrech97)/Twitter / Radio ZET/Magdalena Fręch/InstaStory / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Nieznani sprawcy włamali się na facebookowe konto polskiej tenisitki Magdaleny Fręch. Sportsmenka potwierdziła incydent we wpisie na InstaStory. W opinii ekspertów nasza reprezentantka była prawdziwym objawieniem Wimbledonu.

Reklama

Social media służą Magdalenie Fręch do kontaktu z kibicami i dzieleniem się chwilami związanymi z jej karierą na korcie. Dominują tu zdjęcia i nagrania z meczów oraz treningów.

Reklama

Jednak 13 licpa br. (to ostatni widoczny wpis) na oficjalnym profilu tenisitski pojawił się niepasujący do jej aktywności post. Wiele wskazuje na to, że nieznani sprawcy prowadzili za pośrednictwem konta reprezentantki Polski transmisję na żywo z... gry online.

Materiał wideo wciąż widnieje na profilu Magdaleny Fręch z dopiskiem "gta online" (zdjęcie poniżej).

Reklama
Magdalena Fręch włamanie
Autor. Magdalena Fręch/Facebook

Czytaj też

Tenisistka potwierdza incydent

Młoda gwiazda polskiego tenisa potwierdziła incydent na swoim InstaStory - relacjach w aplikacji Instagram. Wskazała w nim, że ktoś zhakował jej konto na Facebooku. "Moje konto na FB zostało zhakowane!!!" - przekazała fanom sportsmenka.

Magdalena Fręch instastory
Autor. Radio ZET/Magdalena Fręch/InstaStory

Dodała, że interweniowała u administratorów platformy, wieloktornie wysyłając zgłoszenie. Pomimo tego oraz potwierdzenia, że doszło do cyberataku, Facebook nie zablokował skutecznie jej profilu. "Może ktoś miał podobną sytuację?" - zapytała fanów Magdalena Fręch.

Przypomnijmy, że Polka dotarła do trzeciej rundy jednego z najpopularniejszych tenisowych turniejów na świecie - brytyjskiego Wimbledonu. Odpadła w meczu z faworyzowaną Simonie Halep. Jednak dla młodej zawodniczki był to duży sukces. Zdobyte doświadczenie na "londyńskiej trawie" pozwoli jej iść naprzód w sportowej karierze.

Magdalena Fręch Wimbledon
Autor. Magdalena Fręch/Facebook

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze