Polityka i prawo

Zhakowano skrzynki niemieckich polityków. Celem szefowa MSW i minister gospodarki

Fot. Nick Perretti/Flickr/CC BY 2.0

W ramach cyberataku włamano się na skrzynki niemieckich polityków, w tym minister spraw zagranicznych i szefa resortu gospodarki. Ze zhakowanych kont wysyłano na zewnętrzne adresy treść korespondencji mailowych. Według lokalnych mediów, ślad prowadzi do Rosji. 

Niemiecka partia Zielonych, stanowiąca część koalicji rządzącej twierdzi, że w zeszłym miesiącu bezpieczeństwo jej systemu informatycznego zostało naruszone. Incydent miał dotknąć konta e-mail szefowej MSZ Annaleny Baerbock i ministra gospodarki Roberta Habecka – podaje agencja Associated Press. 

Tym samym partia potwierdziła odkrycie niemieckiego „Der Spiegel”. Wspomnieni politycy jednak nie korzystali aktywnie ze swoich partyjnych kont od stycznia br. 

Czytaj też

Sprawa ma dotyczyć łącznie 14 kont, w tym liderów Zielonych: Ricardy Lang i Omida Nouripoura. Ze zhakowanych skrzynek przekazywano korespondencje na zewnętrzne adresy – wskazuje Associated Press. 

Według „Der Spiegel” ślad elektroniczny cyberataku sugeruje, że za operacją może stać Rosja. Śledztwo jest w toku.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także