Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Dell Technologies Michał Włodarczyk

Wykorzystanie AI w cyberbezpieczeństwie według eksperta Dell Technologies

Szybki rozwój i upowszechnienie narzędzi sztucznej inteligencji sprawia, że AI odgrywa coraz większą rolę w cyberbezpieczeństwie. Jednak - jak każda technologia - posiada „dwie strony medalu” i to od człowieka zależy, w jaki sposób zostanie wykorzystana. Z czym muszą mierzyć się firmy, wdrażające innowacyjne rozwiązania?

Materiał sponsorowany

Jakie działania są podejmowane, aby zapobiec nadużyciom związanym z wykorzystaniem AI w złośliwych celach? Jak na rozwój AI wpływają regulacje UE? Jakie wyzwania napotykają firmy przy wdrażaniu AI i jak Dell Technologies pomaga je pokonać?

O to wszystko w kolejnym odcinku cyklu „Prosto o cyber” zapytaliśmy Michała Włodarczyka, System Engineer w Dell Technologies.

    Reklama

    AI odgrywa coraz większą rolę

    Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę w cyberbezpieczeństwie. Pomaga m.in. chronić infrastrukturę IT czy dane przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami. Jest to możliwe dzięki analizie ogromnej ilości informacji. 

    „Sztuczna inteligencja to modele analizujące duże ilości danych, które szukają pewnych wzorców zachowań albo elementów, odbiegających od pewnych wzorców. To np. rozpoznawanie konkretnych obrazów na kamerach, głosu czy nienaturalnych gestów” – mówi przed naszymi kamerami Michał Włodarczyk System Engineer w Dell Technologies. Jak dodaje, taka dogłębna analiza zajęłaby człowiekowi bardzo długo, AI wystarczy moment. 

      Reklama

      Jakie zagrożenia wiążą się z AI?

      Sztuczna inteligencja to technologia, która może zostać wykorzystana do złośliwych celów. Cyberprzestępcy czy hakerzy grup APT coraz częściej wykorzystują AI do przeprowadzania cyberataków, w tym np. phishingu, brute force czy skanowania luk w zabezpieczeniach.

      Różnego rodzaju modele mogą pomagać w tworzeniu zaawansowanego malware, który dynamicznie dostosowuje się dośrodowiska, aby uniknąć wykrycia przez systemy zabezpieczeń. Dodatkowo, jest w stanie generować treści, które wyglądają, jak te tworzone przez człowieka. 

      „AI jest w stanie tworzyć treści bardzo zbliżone do prawdziwych. W ten sposób można kogoś szantażować, oszukiwać” – podkreśla Michał Włodarczyk.

        Reklama

        Rozmawiamy o AI

        Jak zapobiegać nadużyciom związanym z wykorzystaniem AI do złośliwych celów? W jaki sposób unijne regulacje wpływają na rozwój sztucznej inteligencji? Jaka jest rola partnera technologicznego, który pomoże zaplanować i zaprojektować odpowiednie środowisko do wdrożenia tej technologii w organizacji?

        W nowym odcinku „Prosto o Cyber” rozmawiamy z Michałem Włodarczykiem, System Engineer w Dell Technologies. Cały materiał można obejrzeć pod klikając w okładkę artykułu lub na naszym kanale w serwisie YouTube.

          Reklama
          Reklama

          Sztuczna inteligencja w Twoim banku. Gdzie ją spotkasz?

          Materiał sponsorowany

          Komentarze

            Reklama