Cyberbezpieczeństwo

Wycieków ciąg dalszy. Pakiet ponad 200 GB danych rosyjskiej firmy inwestycyjnej

Fot. Glenn Halog/Flickr/CC BY-NC 2.0 / DDoSecrets/ddosecrets.com/wiki / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

W internecie pojawiała się baza danych pochodząca rzekomo z jednej z rosyjskich firm branży nieruchomości. Za włamaniem mają stać Anonymous, którzy oficjalnie wypowiedzieli wojnę Putinowi. To sposób haktywistów na walkę na rzecz Ukrainy.

DDoSecrets regularnie publikuje bazy danych, które mają pochodzić z wycieków. Od początku inwazji na Ukrainę serwis udostępnił blisko 6 TB plików, rzekomo pochodzących z rosyjskich instytucji, firm i osób związanych z Kremlem. Wśród nich można wskazać na m.in. Marathon Group (przedsiębiorstwo Aleksandra Winokurowa, zięcia Siergieja Ławrowa), Gazprom Linde Engineering (spółki joint venture Gazpromu i niemieckiego koncernu Linde) oraz Generalny Departament Wojsk i Budownictwa Cywilnego.

Czytaj też

Teraz w zasobach DDoSecrets pojawiły się dane rzekomo pochodzące z Accent Capital, czyli rosyjskiej firmy inwestycyjnej z branży nieruchomości. Przedsiębiorstwo jest właścicielem lub podmiotem bezpośrednio zaangażowanym w zarządzanie wieloma nieruchomościami, w które inwestują jego klienci.

Pliki o łącznej wielkości 211 GB miały zostać pozyskane i przekazane przez Anonymous. Obejmują 365 tys. e-maili firmy.

O pojawiających się w sieci plikach informujemy na bieżąco na łamach naszego portalu.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze

    Czytaj także