Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Wycieków ciąg dalszy. Pakiet ponad 200 GB danych rosyjskiej firmy inwestycyjnej

Autor. Glenn Halog/Flickr/CC BY-NC 2.0 / DDoSecrets/ddosecrets.com/wiki / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

W internecie pojawiała się baza danych pochodząca rzekomo z jednej z rosyjskich firm branży nieruchomości. Za włamaniem mają stać Anonymous, którzy oficjalnie wypowiedzieli wojnę Putinowi. To sposób haktywistów na walkę na rzecz Ukrainy.

Reklama

DDoSecrets regularnie publikuje bazy danych, które mają pochodzić z wycieków. Od początku inwazji na Ukrainę serwis udostępnił blisko 6 TB plików, rzekomo pochodzących z rosyjskich instytucji, firm i osób związanych z Kremlem. Wśród nich można wskazać na m.in. Marathon Group (przedsiębiorstwo Aleksandra Winokurowa, zięcia Siergieja Ławrowa), Gazprom Linde Engineering (spółki joint venture Gazpromu i niemieckiego koncernu Linde) oraz Generalny Departament Wojsk i Budownictwa Cywilnego.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Teraz w zasobach DDoSecrets pojawiły się dane rzekomo pochodzące z Accent Capital, czyli rosyjskiej firmy inwestycyjnej z branży nieruchomości. Przedsiębiorstwo jest właścicielem lub podmiotem bezpośrednio zaangażowanym w zarządzanie wieloma nieruchomościami, w które inwestują jego klienci.

Pliki o łącznej wielkości 211 GB miały zostać pozyskane i przekazane przez Anonymous. Obejmują 365 tys. e-maili firmy.

O pojawiających się w sieci plikach informujemy na bieżąco na łamach naszego portalu.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze