Reklama

Biznes i Finanse

Wojna w Ukrainie. Zhakowano firmę zięcia Ławrowa

Autor. Presidential Press and Information Office/Wikimedia Commons/CC 3.0 / Anonymous TV/Twitter / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Anonymous doprowadzili do wycieku danych (51,9 GB) z firmy zięcia szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa. Do sieci trafiło kilkadziesiąt tysięcy e-maili.

Reklama

DDoSecrets opublikowało 62 tys. e-maili, pochodzących z rosyjskiej firmy inwestycyjnej Marathon Group. Należy ona do Aleksandra Winokurowa, czyli zięcia ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa. Szef MSZ wspiera działalność przedsiębiorstwa, które jest obecnie objęte unijnymi sankcjami.

Reklama

Haktywiści mówią wprost: cyberataki będą trwały, dopóki Rosja nie zatrzyma agresji wobec Ukrainy.

Czytaj też

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Anonymous włamali się do Thozis - firmy rosyjskiego miliardera, która realizuje jeden z największych projektów rozwojowych w Rosji. Haktywiści wykradli 5500 e-maili (5,9 GB). Ponadto, haktywiści mieli m.in. wykraść 140 tys. e-maili rosyjskiej firmy MashOil, powiązanej z Gazpromem, a także włamać się do Banku Centralnego Rosji i pozyskać tajne informacje.

Reklama

Jednak działań ze strony Anonymous jest znacznie więcej. Członkowie społeczności nieustannie podejmują operacje przeciwko Rosji i – jak deklarują – będą to robić do momentu, aż Putin nie wycofa się z Ukrainy.

O Anonymous i ich kampaniach regularnie piszemy na łamach CyberDefence24.pl.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama